orgasm...simturi...

12-10-2009
dulcik89
Nu este medic/terapeut
dulcik89
buna am si eu o problema sa o pot numii asa sunt cu prietenul meu de 1 an si 2 luni si pot spune ca ma simt foarte bine cu el cand facem dragoste dar in momentul in care facem dragoste simt nevoia sa ajung la orgasm imi doresc asta si ajung foarte greu uneori nici nu imi pot da seama cand am ajuns si ma intreb oare asa o fi care sunt senzatiile mi le poate spune cineva poate radeti de mine dar asta e nelamurirea mea... :( astept si eu un raspuns
36 comentarii 12 Înainte ›
0
12-10-2009, ora 14:53
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
cand ai orgasm ai senzatia de excitatie puntenica, esti ca in transa, iti tii respiratia uneori, ti se contracta vaginul de cateva ori.
Orgasmul a fost asemanat cu o usoara criza de epilepsie, ca o comvulsie.
E posibil sa fi ajuns si sa nu stii.
Unele persoane zic ca este o placere intensa ( eu sunt virgina dar ajung la orgasm mereu prin masturbare dar evit si asta ca nu imi place senzatia, imi consuma nervii.)
e posibil ca partenerul sa fie" de vina" ca nu ajungi la orgasm.
Numai bine
0
12-10-2009, ora 22:07
dulcik89
Nu este medic/terapeut
dulcik89
nu partenerul nu cred ca e de vina pt ca ma simt foarte bine cu el in prezenta lui si am face de foarte multe ori sa imi doresc lucrul asta se poate sa fi avut senzatiile astea le recunosc la mine cateodata dar realizez acum ca le am foarte greu si numai in unele pozitii
0
13-10-2009, ora 01:37
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Am o mare problema cu virgulele tale fato, le ai tot asa de des ca si orgasmele...

Bea mai bine si tu un pahar de vin inainte de incepe dragostea, caci daca nu poti schimba partenerul si nici pozitiile nu mai iti ramane nimic de schimbat. Organul nu e de vina si nici nu-l poti schimba.
Probabil ca nu te relaxezi deajuns...vinul ajuta...
Dar vezi sa fie vin bun de calitate si sa nu bei prea mult...
Iar cand o sa ai vreo contractie dinaia sa ne spui si noua sa recomandam vinul pe care l-ai folosit si la altele...
0
13-10-2009, ora 19:34
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
15-10-2009, ora 20:28
tania62
Nu este medic/terapeut
tania62
:D :D :D :D
0
18-10-2009, ora 10:26
nicy
Nu este medic/terapeut
nicy
Daca vrei sa ai orgasm cu adevarat trebuie sa ti inveti partenerul sa faca dragoste, sa stie sa fie tandru si pasional, sa aiba rabdare si sa se concentreze mai mult la tine de cat la el.Un orgasm puternic il ai cand iubesti partenerul, daca nu il iubesti simti ceva, dar nu se compara cu acel orgasm provocat de sentimentul iubirii si al pasiunii.Orgasmele sunt de mai multe intensitati iar cel exploziv la care faci tu referire se obtine doar daca ai sentiment profund fatza de partener.Poti verivica asta daca in momentul cand te atinge te umezesti daca nu simti asa eu zic ca nu il iubesti ci doar accepti sa o faci cu el.
0
24-10-2009, ora 13:16
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Nu inteleg de ce scarface este asa de iritat cu o fata care nu stie inca ce este acela orgasm si care mai mult de atat este la inceputul vietii sexuale ( asa am dedus eu si nu cred ca ma insel).Oricum dulcik nu-ti vei da seama de un adevarat orgasm daca nu incerci si cu altcineva (cu mai multa experienta) iar tu esti inca la inceput si ai toata viata inainte.Ce ti-a spus scarfece cu vinul merita incercat in rest nu-l lua in seama pentru rautatile lui, toti oamenii au probleme.
0
25-10-2009, ora 00:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Doamne scarface, nici nu iti dai seama cat de fericit si multumit l-ai facut pe Florinelu, cu afirmatia pe care ai facut-o in leg.cu virgulele fetei!!L-ai scutit de o munca. :D Ca are un fix cu limba si literatura romana! hihihi Am ras cu lacrimi!!! ;)))))))))))))))))))))))) Foarte tare!!

skincod, daca dra.dulcik89, este nascuta in 89 cum este trecut in terminatia id-ului ei, inseamna ca are 20 de ani si chiar ea a specificat in subiectul deschis, ca este impreuna cu prietenul/iubitul ei de 1 an si 2 luni, ceea ce denota ca nu este chiar la inceputul vietii sexuale!Bun...Iar tu ce sfat i-ai dat care sa fie mai presus decat cele date de scarface?O instigi la ce?Sa isi schimbe partenerii pana da de unul care sa o satisfaca dpdv sexual?"Bun sfat"!Asa ti-ai sfatui si propriul copil?Nu cred.
0
26-10-2009, ora 10:52
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Ai dreptate jaquelinne, o fata la 20 de ani are foarte multa experienta sexuala.
0
26-10-2009, ora 12:10
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
skincod, nu am zis ca o fata la 20 de ani are foarte multa experienta, insa nici la inceput nu este, pt ca dupa un an si ceva...s-au intretinut destule raporturi sexuale...Asta in cazul in care viata sexuala si-a inceput-o atunci, ca exista posibilitatea sa si-o fi inceput-o mai demult...Iar problema orgasmului se poate datora si ei, nu numai lui, intelegi??Plus ca unei femei ii trebuiesc aproximativ 20 de minute ca sa ajunga la orgasm!Eh...e mai complicat cu orgasmul asta oricum...
0
26-10-2009, ora 17:55
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
:)))20 de minuteeee????!!! Incepand de cand, Jackie? De cand intra intr-un hipermarket? Ca si acolo mai au femeile orgasme, sau cum ca nu inteleg?:)))
0
26-10-2009, ora 20:58
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Hai dom"le, ce e greu de inteles?"Douashde" minute, cu preludiu, lumanari, frisca, chestii de-astea, vinul lui scarface ;)))))) si de un mascul feroce, ca daca termina berbetu" in 2 sec si 3 miscari, s-a dus pe apa sambetei toata treaba!! ;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
26-10-2009, ora 22:12
dulcik89
Nu este medic/terapeut
dulcik89
deci sa lamuresc chiar daca sunt cu prietenul meu si cu cel care am si ganduri mari de 1 an si 2 luni asta nu inseana ca am inceput viata atunci imediat da a fost primul barbat la mine dar am inceput mult mai tarziu de cand ne-am imprietenit dar asta nu cred ca conteaza in intrebarea care v-am puso si observ ca va abateti de la subiect oricum va mult tumesc mult celor care au incercat sa ma ajute chiar mi-au dat unele sfaturi destul de bune
0
26-10-2009, ora 22:23
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
dulcik89, tu trebuie sa extragi doar sfaturile bune de aici, mai putin cele cu schimbatul partenerului.Mi se pare o tampenie!!Sunt atatea moduri in care te poti simti bine cu partenerul...Chiar eu am enumerat cateva mai sus! :) In afara de cele enumerate, cel mai important este sa "traiesti" actul sexual, ca daca te gandesti la ziua de maine sau mai stiu eu ce, cu siguranta nu vei ajunge la orgasm niciodata!!Ii poti spune iubitului tau chiar sa iti vorbeasca in timpul acela, sa iti sopteasca la ureche sau orice altceva iti place tie!!Nu e greu, trebuie doar sa vrei...
Acum nu te supara ca am mai deviat un pic de la subiect, dar asa se intampla intr-un topic! :D
0
29-10-2009, ora 14:24
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
dulcik89 si eu am doar doua zeci de ani, este adevarat ce au zis unele persoane, este nevoie ca partenerul tau sa fie mai tandru cu tine, si eu am patit la fel ca si tine, dar de cand mi-am gasit persoana potrivita, ma iubeste si il iubesc, totul merge alfel, am pot sa zic si de trei ore intr-o singura.stiti voi la ce ma refer, "Da vinul e bun la femei sal bea barbati"!!, stai linistita singurul lucru roagal pe prietenul tau, sa fie mai atent cu tine si totul va fi ok.Succes si protejativa.Si nu e neoie sa-ti schimbi partenerul doar acordativa mai multa atentie in cea ce faceti.
0
29-10-2009, ora 15:26
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Pfuaiii!!! Dar mai bine nu mai incep.:))))
0
29-10-2009, ora 15:32
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
De ce florinel nu incepi, crezi ca nu am dreptate, uneori voi baieti sunteti asa de grabiti numai sa va terminati voi incat uitati de faptul ca mai trebuie si sa acordati, atentie personei de langa voi.voi baieti intodeauna va credeti.hm nu mai zic.:)
0
29-10-2009, ora 16:06
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
:)))Nu mai incep pentru ca "prietenii stiu de ce":)))))))))))))))))))))))))
0
29-10-2009, ora 18:39
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
scuzama, mi se pare ca ai ce cu mine, sti eu pur si simplu am dat niste sfaturi ca deacea e forum, ca sa dai sfaturi si tu te cam bagi, pe teritoriul fetelor esti cunva homo, de sti tu atatea si sa sti ca nu am facut scoala la crama, ti ai dori tu sa ai scoala mea si nu mai comenta sunt simple sfaturi
0
29-10-2009, ora 18:52
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
N-am nimic cu tine, ci cu ortografia ta jalnica. Cred ca si un copil de clasa a doua scrie mai corect, cu atat mai mult cu cat te lauzi ca esti scolita. Cum poti sa dai sfaturi pertinente daca nu stii sa scrii? A, uitasem, ca sa ai orgasm nu trebuie sa scrii corect, poti sa te exprimi doar prin iterjectii, nu-i asa?
0
29-10-2009, ora 18:59
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
Nu sunt eu de vina e tastatura si ar trebui sa vezi cum scri tu pertinente ha.ha
mai bine ti-ai vedea de treaba ta.
0
29-10-2009, ora 19:12
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Am scris foarte corect, daca nu stii sensul cuvantului pertinent, cauta-l in DEX. Aha, m-am prins, tastatura ta n-a terminat scoala generala si nu stie sa scrie cu doi de i sau sa puna cratima unde trebuie sau cate o virgula pe ici pe colo.Oare in ce clasa a ramas repetenta saraca tastatura?Bine macar ca stie sa faca puncte:))
0
29-10-2009, ora 19:19
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
sti ce ma cam calci pe nervi.nu ma cobor la nivelul tau.tastatura nu merge bine pt k trebuie sa o incarca.asa ca pastreazati jignirile ok
0
29-10-2009, ora 19:26
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
Pai decat sa "o incarca" pe tastatura, mai bine mai fa niste puncte si gata:)))))))))))))))))))))))))))))))))Cred ca de la ceaiul de sunatoare mi se trage:))))))))))))))))))))
0
29-10-2009, ora 19:28
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
ok sti hai sa nu nemai cicalim ok.intradevar am cateva greseli:)))))
0
29-10-2009, ora 19:41
florynel31
Nu este medic/terapeut
florynel31
ok:)))))))
0
29-10-2009, ora 23:03
dulcik89
Nu este medic/terapeut
dulcik89
mai aici nu cred ca e facut ca sa inveti sa scrii cum incerci tu florinel sa ii inveti pe altii sa scrie aici e vb de sfaturi si de invatat niste chestii care poate unii nu le stiu dar de. altii sunt preocupati cu altceva
0
31-10-2009, ora 19:49
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Aoleu, ma doare capul!! ;)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
0
31-10-2009, ora 23:22
dulcik89
Nu este medic/terapeut
dulcik89
ia un paracetamol sau un algocalmin ca sa iti treaca
0
31-10-2009, ora 23:25
raula89irl
Nu este medic/terapeut
raula89irl
cf dulcika sunt raula ai reusit pana la urma ce ti-ai dorit?
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tipuri de orgasme
  •