oreion sau ganglion

28-06-2009
ionescu camelia
Nu este medic/terapeut
ionescu camelia
in urma cu 10 zile am inceput subit cu o durere ascutita pe obraz in capatul maxilarului apoi dupa vreo 2 zile a urmat o umflatura ce ajungea catre lobul urechii si in spatele urecchii in scobitura sunt momente cand nu doare dar simt ca ceva in ureche iar in scobitura din spatele urechii si pe capatul maxilarului e ooo durere si locul e tare..in ureche am mincarime ddureri de cap si uneori parca se contracta carnea de dupa ureche si osul la palpare doare si un pic de disconfort a aparut si la urechea stinga si in zona amigdalelor..la 40 ani poate fi oreion sau vreun ganglion
3 comentarii
0
28-06-2009, ora 16:32
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
pot fi multe boli... ca de exemplu... o inflamatie sau formatiune a Parotidei . o otita externa... o amigdalita cu ganglioni regionali mariti.. trebue maine sa mergeti la ORL
0
29-06-2009, ora 08:21
ionutza14
Nu este medic/terapeut
ionutza14
buna ziua.. am si eu o problema. simt ceva in gat de doua zile...e ca un nod . oare e posibil sa fie de la seminte sau altceva pt ca in acea zi am mancat cam multe seminte. ma gandeam sa merg la ORL dar as dori sa stiu ce am acolo in gat.simt din ce in ce mai jos sau cred ca e posibil sa fie vreo bubitza afta care se vindeca. va rog raspundeti-mi si mie. va multumesc din suflet
0
29-06-2009, ora 20:53
balaioaraaaa
Nu este medic/terapeut
balaioaraaaa
Buna ziua.In urma cu 10 zile mi s-a umflat un ganglion in spatele urechii.Am fost la un medic orl care mi-a pus diagnosticul de adenita retroauriculara.am luat vit c aulin dar ganglionul nu s-a desumflat..De ieri a inceput sa simt o usoara jena in gat.Va rog sa-mi spuneti ce ar putea fi.Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: