operatie tendon doresc un sfat

01-07-2013
eu david
Nu este medic/terapeut
eu david
buna ziua...accidental ma m tait intrun geam deasupra inchieturi maini circa 10 cm deaspura incheituri.mi a fost sanctionat tendonul fcr si nervul putin am inteles.ma operat in spania si mi sa pus ghips deasupra maini...am inteles ca 21 de zile trebuie sa o tin...am fost la control doctorul spune ca totul este bine bine...dar acuma am tot asa mana in ghips si simt ca ma arde ca ma inteapa...degetul 4 il simt restu sunt amortite..operatia a durat 3 ore...si mi a facut o taitura mica si in palma...intreb aici deoarece nu inteleg bine spaniola.este normal asa sa o simt amortita...degetele le pot misca putin cat imi permite ghipsul si pansamentul...voi avea probleme dupa ce imi scoate ghipsul...tendonul..venele..si din nerv cand se vor vindeca.va rog sa imi cititi acest subiect si va multumesc anticipat pentru un raspuns
1 comentarii
0
18-08-2013, ora 00:32
eu david
Nu este medic/terapeut
eu david
Bună ziua..mai mi am revenit cu mâna...primul deget şi al doilea nu prea le simt...nu le pot îndoi în totalitate.doctori spun că îmi revin.în degetul mare simt înţepături şi o căldură...mai precis în muşchiul acela..momentan merg la spital fac raze infraroşu şi apoi exerciţii de mişcarea mâinii...precizez pot îndoi în. Jos dar în sus să o îndoi nu pot mă tot tine ceva...nu ştiu de ce şi pentru ce sunt bune razele infraroşu??? Doresc un sfat de la un medic.vă mulţumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul