operatie sau recuperare

24-11-2015
08081970
Nu este medic/terapeut
08081970
buna ziua ma numesc doina am 45 de ani in urma cu un an am fost diagnosticata cu hernie de disc masiva L4 L5 am facut acupunctura si pana in prezenta nu am avut probleme mari.in urma cu o luna cam prin octombrie au inceput dureri usoare la piciorul drept sold dar am facut injectii cu dexa si ketoprofen care ma ajutau dar cu sapte zile in urma durerile au reaparut crunte de data asta si timp de 2 zile am incercat cu injectabilul care de data asta nu a mai avut efect.iar a treia zi de la debutul durerilor in urma unui masaj facut pe coloana durerea a incetat brusc si a aparut senzatia de amortire a piciorului si un fel de paralizie a gambei in sensul ca pot pasi pe varfuri intind laba piciorului dar pe calcaiul drept nu mai pot sa o ridic deloc la fel degetul mare nu pot decat sa il misc inspre talpa dar nu il pot ridica. mentionez ca merg pe picior destul de bine.dar nu pot sa indoi laba piciorului in sus si ma cam impiedic.va rog sa mi spuneti care sunt sansele de recuperare fara operatie..piciorul fata este amortit dar il simt. va multumesc,
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: