operatie lambou molar 2.6

29-10-2013
ioana2007f
Nu este medic/terapeut
ioana2007f
In urma unei operatii cu lambou la radacina molarului 2.6, medicul mi-a spus sa nu suflu nasul trei saptamani dupa ce am fost sa imi scoata atele deoarece am avut sinusul maxilar deschis. La o luna de la scoaterea atelor am fost la control, medicul spunandu-mi ca gingia se videca bine, desi in apropierea locului unde a fost cusuta gingia este inflamata si rosie (nu ma doare). Chirurgul de la oro maxilo faciale care m-a operat spune ca gingia este inflamata in apropierea operatiei ca urmare a unei OPRIRI CICATRIZANTE. Ce inseamna asta ? Si cat timp va mai fi gingia umflata acolo ? De asemenea mi-a zis sa mentin in continuare interdictia de a sufla nasul si sa merg la control peste inca o luna ? E normal sa nu pot sufla nasul timp de 2 luni de la o interventie chirurgicala care deja se vindeca ?
1 comentarii
0
31-10-2013, ora 00:37
Dr. Nitu Andreea-Diana
Chirurgie dento-alveolara, Bucuresti
Dr. Nitu Andreea-Diana
respectati indicatiile date de chirurg si mergeti la control atunci cand v-a chemat.
avand in vedere ca el va cunoaste cel mai bine situatia clinica, el este cel mai in masura sa va urmareasca.
orice intrebari aveti adresati-le lui. pe forum nu veti avea certitudinea unei pareri avizate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul