operatie in timpul sarcinii

14-09-2006
corinel
Nu este medic/terapeut
corinel
acum 2 saptamani am fost operata de chist ovarian torsionat de 8, mm la ovarul stang, mi s-a spus, la inceput, ca ovarul nu va fi atins dar la operatie medicul a scos tot ovarul.in acelasi timp eram insarcinata in 6 saptamani.acum am 8 saptamani de sarcina, operatia se vindeca dar copilasul meu nu mai creste.azi am mers la medic, alt medic in alta tara si la 2 luni de sarcina embrionul este de 15 milimetri, saptamana trecuta era de 21 de milimetri, a scazut...e posibil???am o mie de intrebari si imi trec prin cap numai ganduri negre.
fac de la inceputul sarcinii tratament cu gravibinon(o data pe saptamana) si utrogestan(ocapsula la 12 ore).
inca un lucru, va rog, saptamanal mi se fac consulatii intravaginale, poate dauna?
sper sa ma ajutati sa ma linistesc putin.va multumesc!
2 comentarii
0
18-09-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
consultatiile ginecologice bimanuale nu va dauneaza(medicul nu le-ar face). Ginecologul dvs urmareste indeaproape evolutia sarcinii si este cel mai in masura sa va dea toate detaliile, asadar, intrebati-l, fara retinere
0
09-07-2007, ora 00:00
Iasmy
Nu este medic/terapeut
Iasmy
acum 5 saptamani am avut o operatie de chist si nu stiam ca sunt insarcinata, iar dupa 2 saptamani am aflat ca sunt insarcinata, dar o saptamana mai tarziu am avut sangerari si am pierdut sarcina.Faptul ca am pierdut sarcina poate fi din cauza operatiei de chist?astept raspunsul dumneavoastra, va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.