operatie extirpare glanda tiroida

174 comentarii 1 2 ..... 5 6
1
21-09-2015, ora 15:20
JulyCris
Nu este medic/terapeut
JulyCris
Buna gabriela, si scuze ca iti raspund tocmai acum... :( Din pacate, acum am ajuns sa vad acest mesaj. Dupa operatie, prima luna a fost mai grea, dar nu din cauza ca m-ar fi durut ceva, ci din cauza temei cu care adormeam. Mi-era frica sa nu intind gatul cine stie cum. :) Operatia a fost usoara, sa stii! M-am simtit foarte bine dupa. Nicio complicatie, nicio problema.Si sfatul meu este sa te operezi(daca n-ai facut-o cumva pana acum) Oboseala, durerilie cu iradiere, palpitatiile, toate sunt efectele tiroidei. Stand asa, poti agrava totul! Bafta!
0
24-09-2015, ora 19:43
gabriela_pl
Nu este medic/terapeut
gabriela_pl
Multumesc pentru raspuns! Intra-adevar m-am operat, si ma simt foarte, foarte bine! Rezultatul la anatomopatologie a fost bun, deci nu am fost nevoita sa fac iodoterapie!!! Am revenit si la serviciu. Nu-mi vine sa cred, parca traiesc o alta viata. Adio oboseala, adio insomnii, si mai ales adio palpitatii. Va doresc multa sanatate tuturor!
0
21-12-2015, ora 06:29
Laura1992
Nu este medic/terapeut
Laura1992
Buna...am 23ani si am nevoie de o operatie, am un nodul de 2, 2cm pe partea stanga langa glanda tiroida, am nevoie de scoaterea jumatati din glanda tiroida..m-ar putea cineva sa ma ajute cu recomandarea a unei medic bun din Oradea ori Cluj..mi groaza de operatie..va multumesc
0
13-01-2016, ora 21:00
MARY flory
Nu este medic/terapeut
MARY flory
Buna seara tuturor, am si eu o rugaminte la doamnele care sunt operate de glanda tiroida si care i-mi pot spune cum se simt dupa operatie ! eu sunt operata de 3luni la institutul parhon la domnul doctor ghemigian, a fost o glanda cu noduli care sunt de natura cancerigena si necesita terapie cu iod dar tocmai in iunie am programare.in momentul de fata simt un nod in git si am impresia ca nu sunt operata, cicatricea la operatie arata fff bine iar in genere ma simt ok cea ce ma nelinisteste este acest nod in git care i-mi da impresia ca inainte de a ma opera. as mai dori sfaturi sau pareri de la doamnele care au facut terapia cu iod ce alimentatie trebuie si sfaturi !!! multumesc anticipat !!! pentru cicatrizarea operatiei am folosit un produs ce se numeste cicatrizin!! sper sa va fie cu folos este din plante si nu e scump ! 6 ron !
0
15-01-2016, ora 22:49
simona viorica
Nu este medic/terapeut
simona viorica
Buna, sunt programata pentru operatie glanda tiroida extirpare totala la Chirurgie 1 la Cluj Napoca la Dr. Sever Ionescu in 20 Ianuarie.
Intrebari:
- cam cat dureaza operatia si cat timp este necesar postoperator pentru refacere?
- exista riscul de esec al operatiei (detalii)?
- dupa cat timp organismul intra in normal?
- cat timp se sta in concediu medical?
- in spital este permis accesul familiei?
- in acest spital exista saloane cu confort imbunatatit (cu plata)?
- care este costul operatiei (cam cat se daruieste medicului)? dar anestezistului? dar asistentelor?
- pareri despre doctor?
- simptome dupa operatie?
- timp de internare inainte si dupa operatie?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.
0
22-03-2016, ora 21:04
Liliana57
Nu este medic/terapeut
Liliana57
Buna
In urma cu 15 ani mi s-a descoperit o glanda tiroida am negrijato iar de 2 lunii am următoarele simptome..
Raguseala
Nervii
Agitație
Oboseala
Ma doare tot corpul
Ma geneza vederea
Uit foarte repede
Sensibilitate la frig
Probleme cu imunitatea
Am fost la ecografie si mi s-a descoperit ca am chisturi la glanda am fost la doctor si mia spus sa aștept să-mi cada singure dacă nu sa mi se umfle si sa ma operez este posibil ca ele sa poată cădea fără tratament?
0
03-04-2017, ora 10:50
constanta constanta
Nu este medic/terapeut
constanta constanta
Buna dimineata, eu sunt la munca in strainatTe, am tiroida, nu am mai facut control, dar se simte nodulul pe partea stanga si mi este rau, as vrea sa mi raspunda cineva la 2 intrebari... pot face programare de aici din italia?, nalizele la fac in spital acolo ? sau trebuie sa le fac in orasul meu,..cand e bine sa te operezi ?, vara sau iarna? si care spital din bucuresti? In ce sector este spitalul TAHONE cam asa ceva am inteles, multumesc si as vrea sa mi dea cineva raspuns, eu o sa am mai putin de 1 luna conccediu dar in iarna, as vrea sa fiu documentata inainte..o zi buna la toate doamnele...
Ok
0
06-07-2017, ora 21:37
Dana.74
Nu este medic/terapeut
Dana.74
Buna seara,
Mamei male, în varsta de 74 de ani, i s-a recomamdat sa se opereze de tiroida. Am dori sa mai aflam si alte opinii si ma gândeam sa mergem la Parhon.
Va rog să-mi raspundeti la câteva întrebări :
Puteți sa îmi recomandati un medic bun la Parhon, va rog?
Cât de dificila este operatia si cât de grea este recuperarea?
Cât durează recuperarea?
Cât a costat cu tot cu internare?
Mulțumesc
0
11-07-2017, ora 16:32
constanta constanta
Nu este medic/terapeut
constanta constanta
Buna ziua, va scriu din nou.pot face o programare telefonica sau prim meill la Bucuresti, pentru analize la tiroida, ca apoi sa fiu operata? Nu sunt in tara si voi avea numai 1 luna concediu, si nu vreau sa perd timp lucrez inafara tari, .va rog sa, mi scre cineva
0
21-08-2017, ora 22:44
Dropia
Nu este medic/terapeut
Dropia
Am 44 de ani si am fost operata acum o luna de catre domnu doctor Olteanu Gabriel la Clinica Chirurgie 2Cluj de tiroidectomie totala(avand tiroida marita si noua noduli cu dimensiuni intre 0, 5si 2, 5cm).inaintea operatiei am facut un consult la cabinetul particular al domnului doctor Olteanu.In timpul consultatiei mi sau dat detalii amanuntite despre diagnosticul meu si despre decursul operatiei.Modul in care mi-au fost prezentate m-au convins ca am in fata un profesionist si un om, inainte de a fi medic, cu drag si dedicare pentru meseria pe care o practica.Operatia a decurs rnormal, cicatricea s-a vindecat fiind foarte putîn vizibila.Rezultatul histopatologic a iesit bine(gusa polinodulara).Ii multumesc lui Dumnezeu pentru domnul doctor Olteanu!Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa va aiba sub protectia Lui!
0
24-08-2017, ora 20:23
Dropia
Nu este medic/terapeut
Dropia
Constanta, cred ca e tirziu acum, dar iti recomand din suflet pe doctorul Olteanu Gabriel din Cluj!
1
18-12-2017, ora 07:54
iuliana13
Nu este medic/terapeut
iuliana13
Buna ziua! Am un nodul la tiroida, cu dimensiuni in jur de 2, 5 cm. Din cauza ca prezinta calcificari si ma jeneaza in gat e recomandata operatia. Am vazut ca in cazurile cu un singur nodul bine delimitat se recomanda scoaterea doar a lobului afectat si nu a intregii glande. A avut cineva o astfel de interventie in care sa ramana cu jumatate de lob? Cum va simtiti in acest caz? Mai e nevoie de pastile dp operatie ? Eu am ales sa ma operez la Iasi la Dr. Grigorovici. A mai fost cineva la dumnealui? Cum a decurs totul si care sunt costurile? Multa sanatate tuturor si sper sa imi raspunda cineva.
0
13-02-2018, ora 01:53
AncaS18
Nu este medic/terapeut
AncaS18
Buna! Am 30 de ani și recent am fost diagnosticată cu gusa polinodulara toxica. Am 3 noduli care secreta hormoni în exces.Hipertiroidia asta m-a dărâmat psihic. Am palpitații și tot felul de alte simptome care mi-au schimbat viata complet. Urmează sa ma operez si îmi este tare frica, nu de operatia în sine ci de cum ma voi simti după.La voi cat timp a trecut de la operatie și cum va simțiti?
0
13-02-2018, ora 01:56
AncaS18
Nu este medic/terapeut
AncaS18
Buna Iuliana13 ! Am doua prietene care sunt operate. Li s-a îndepărtat doar un lob și iau în continuare medicamente. se simt excelent. Multa sănătate!
0
18-03-2018, ora 02:46
Tudosie.daniela
Nu este medic/terapeut
Tudosie.daniela
Buna ziua tuturor, cine Ma poate ajuta cu o recomandare ?? Pt operație de tiroida. Cluj sau București?multumesc mult
0
21-03-2018, ora 15:29
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Sunt flory, am 48 de ani, va rog spuneti mi si mie cat se da pt operatie de extirpare tiroida, ce medicamente sa am la mine, ce pijamale, cate, ce altceva ca sa stiu sa fac aprovizionarea, la mine nu are cine sa vina ca am doar o fetita atat, si mi e mai greu si cu banii si cu vizita, asta e, asa va cine s a operat va rog frumos spune timi la ce sa ma astept la cat costa
0
21-03-2018, ora 15:31
Flory777
Nu este medic/terapeut
Flory777
Sunt florentina serdin pe fb
0
28-04-2018, ora 22:40
Ionela166
Nu este medic/terapeut
Ionela166
Am 37 de ani, m-am operat pe 25 april, am avut noduli si operatia a durat doua ore, dupa ce m-am trezit din anestezie am vb, nu mi-a fost afectata vocea, nu am avut dureri doar dupa anestezie am vomat, am stat in spital doar o zi, ma simt bine doar ca sunt slabita, ametesc si ma obosesc ff repede.Operatia am facut-o la Viena pt ca locuiesc aici. Nu trebuie sa va panicati pt ca si eu citind comentarii m-am panicat.
0
23-05-2018, ora 20:52
bozena
Nu este medic/terapeut
bozena
Buna ziua am fost operată de 2 săptămani de glandă tiroidă partea dreaptă extirpată total că am avut nodul de 2 cm si restul glandei era plină de noduli mici si stănga un pic jos am avut un nodul mic si mă simt nu pre ok mi sa dat Eutyrox de 50 si de atunci simt o senzatie ciudata la ochi oboseală, si roșeață la ochi dimineața ochi unflați.Oeratie deasupra e ok dar am un nodul dedesuptul pieli ca jumătate de ou in căt timp se duce aș dori o părere a avut cineva acestă problemă.Rog un răspuns, Multumesc
0
05-06-2018, ora 19:41
deva
Nu este medic/terapeut
deva
Sunt programata la operatie de extirpare a tiroidei la IASI la DR MOGOS VOICHITA.Va rog sa imi spuneti daca a mai fost cineva de pe forum operata la doamna DR.SI CUM SE COMPORTA CU PACIENTII.Aici sunt multe comentarii de la Cluj si Bucuresti.
0
05-06-2018, ora 21:16
gabriela_pl
Nu este medic/terapeut
gabriela_pl
Buna seara, eu am fost operatia la Iasi de d-nul dr. Grigorovici acum exact 4 ani. Ma simt excelent. Nu stiu de d-na Mogos, eu credeam ca dumneaei este endocrinolog nu chirurg...
0
06-06-2018, ora 10:37
deva
Nu este medic/terapeut
deva
Revin cu informatii.Am fost la consult la dr Mogos la Bacau la Medicaltest si mi a gasit o gusa polinodulara cu unul din noduli de 2.04 cm.cu TIRADS=4 si elasttografic 3-4.A recomandat punctie si operatie.Pe 7 iulie m a chemat sa ma programeze pt punctie, Sunt foarte speriata, si am crezut ca dumneaei face punctia si operatia de aceea am scris ca ma opereaza dumneaei dar probabil ca am inteles eu gresit.
Am o prietena care si a facut punctie la Parhon si acum nu se mai opereaza desi initial medicul endocrinolog NOVAC din bacau atrimis o direct la operatie la IASI.
Pe site sunt multe informatii despre doctori de la Parhon si Cluj si deloc despre doctori de Iasi, care fac extirpare tiroida polinodulara si de aceea as dori mai multe informatii.Multumesc.
0
01-05-2019, ora 08:20
munteanu gina
Nu este medic/terapeut
munteanu gina
Bună dimineața,
Îmi cer scuze. aș dori să întreb și eu dacă știe cineva ceva despre dnul Dr. Smarandache de la Parhon? Urmează să mă operez in iunie la dânsul pentru a scoate tiroida total..
Vă mulțumesc anticipat!
0
08-07-2019, ora 18:53
Numee
Nu este medic/terapeut
Numee
Bună ziua!
V-ati operat la domnul doctor Smarandache?Cum este? Urmează sa mă operez la dânsul, mi s-a recomandat tiroidectomie totală.
Mulțumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns
174 comentarii 1 2 ..... 5 6

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •