operatie extirpare glanda tiroida

174 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›
0
20-07-2011, ora 16:00
ella1965
Nu este medic/terapeut
ella1965
Dupa operatie sunt nevoie niste zile de recuperare. Odata ajunsa acasa, va fi din zi in zi mai bine. Se poate foarte bine sa se ajute cu concediul de odihna. Nu este obligatoriu concediu medical. Desigur este important si ce lucreaza. Daca este o slujba linistita ce nu o solicita fizic (prea mult) refacerea este mult imbunatatita.
Sanatate multa!!! Aveti toata increderea ca va fi foarte bine!!!
0
20-07-2011, ora 20:10
pliktisit
Nu este medic/terapeut
pliktisit
fizic nu prea o solicita, lucreaza la banca, cu stressul sta mai rau si cam trebuie sa vorbeasca mult.
1
21-07-2011, ora 10:15
ova
Nu este medic/terapeut
ova
Buna ziua tuturor,
Va spun din experienta proprie:
- m-am internat in data de 2 decembrie
- m-a operat in 4 decembrie
- in 7 decembrie m-am intors acasa (suceava)
- am stat in concediu medical pana la 1 ianuarie cand am revenit la servici.
Sunt de evitat (va spune si medicul) activitatile fizice. Am 'colege' de suferinta care au stat 3 luni in concediu medical, asa au considerat ele si medicii lor de familie ca este necesar.
Fiecare organism reactioneaza in mod diferit dupa operatie. La 40 de zile se face un control de catre medicul chirurg cu rezultatul examenului anatomopatologic in fata. Este un moment important pentru ca se evalueaza situatia operatiei (starea de vindecare) dar si unele probleme care pot sa apara. Mult, mult curaj si succes!!
0
22-07-2011, ora 10:39
andi2mov
Nu este medic/terapeut
andi2mov
Dupa operatie se dau 3 saptamani de concediu medical care sunt bine venite. Eu personal, dupa operatie, de-abia vorbeam. Dupa o perioada (mai lunga decat concediul medical) mi-a revenit vocea si totul a fost in regula. Asa ca, daca are de vorbit mult s-ar putea sa fie o problema. In ceea ce priveste efortul fizic o perioada trebuie evitat (dar asta nu inseamna ca nu se poate duce o viata normala). Cu ajutorul familiei :) se trece usor peste aceasta perioada.
Iar problema cu vocea se vede imediat dupa operatie: din cei cu care am fost operata impreuna doar eu am avut problema asta, restul au fost ok. Sanatate!
0
22-07-2011, ora 20:28
pliktisit
Nu este medic/terapeut
pliktisit
multumesc pentru raspunsuri, sper ca va fi bine si ca ne vor fi suficiente zilele de concediu. O sa va spun cum va fi dupa operatie.
0
25-09-2011, ora 18:36
pliktisit
Nu este medic/terapeut
pliktisit
gata operatia, si acum acasa la recuperare, de miercuri incepe sa se spele, nu prea stie ea cum sta treaba cu spalatul pe operatie dar... toate sunt bune pt moment in afara lipsei de calciu, se simte foarte bine. doresc multa sanatate tuturor.
0
17-10-2011, ora 12:52
dana8423
Nu este medic/terapeut
dana8423
Buna Ziua,
Va rog sa ma ajutati cu niste date de contact, intrucat doresc sa fac o programare la dl Doctor Ghemigian pentru operatie, dar din pacate numerele gasite pe diferite site-ri sunt ori nealocate ori.Iar la inst Parhon nu raspunde nimeni in centrala.
Va rog sa- spuneti cum v-ati facut programare la Dl Doctor.
Va multumesc din suflet!!!
Multa sanatate!!!
1
17-10-2011, ora 13:23
ella1965
Nu este medic/terapeut
ella1965
Buna ziua! La dr Ghemigian am ajuns prin sotia sa, dna dr. Adina Ghemigian. Cabinetul dansei este in Bucuresti-Cabinet SANDRA tel 0214101972, sau tel la cabinetul din incinta spitalului Parhon 0213179118. Incercati si prin centrala spitalului 0213172041, cereti apoi pe dl dr.Ghemigian. Sau cu o trimitere la spital, catre dl dr.
Va doresc din suflet multa sanatate!!!
1
17-10-2011, ora 13:27
dana8423
Nu este medic/terapeut
dana8423
Va multumesc din suflet pentru promtitudine si amabilitate.
Multa sanatate!!!!
0
01-12-2011, ora 23:56
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna tuturor, numele meu este roxana, am 28 de ani. In urma unui control la Orl deoarece am fost operata de deviatie de sept pe 08.09.2011*, m-am plans ca ma sufoc, transpir foarte mult, am palpitatii, etc. Dansa mi-a recomandat o dr endocrinolog, o descreierata care-ti spune ce ai, numai dupa ca vede banii, asta afland-o de la dr Orl-ista. Aseara in timp ce vorbeam cu Orl-ista, ma intrebat daca mi sa recomandat operatia, am ramas muta de uimire.Nu am primit nici macar un detaliu. O sun pe prietena mea, asistenta si o intreb de tratament: Metoprolol 50 mg de 2 ori pe zi si Tyrozol 10 mg de 3 ori pe zi. Si mi-a spus sa i-au jumatate de Metroporolo deoarece scade pulsul foarte mult, asa am facut. In afara de asta am vorbit si, despre analize, a ramas muti ea si un alt doctor, cand le-am spus ca mi-a iesit Tsh-ul 0.0, si a spus ca este imposibil. Iar la FT4 mi-a iesit valoarea 6.3.
Maine sun la Parhon pentru programare.Nu e normal ca si in zilele noastre, sa intalnim oameni fara suflet. Cand i-am dus si ecografia nu a spus nimic, ca sa aflu din scrisoarea medicala catre medicul de familie, ca scria gusa gradul ll hipertiriodiana.Se vede si pe ecografie ca am multi noduli.Influenteaza fertilitatea? Ca vreau 2 bebei.

Stiu ca voi fi bine, voi termina si cu deviatia de sept deoarece trebuie sa repet operatia, dar cu gusa o sa o rezolv mai repede. Am adunat cateva ganduri bune de la voi, si le-am pus in speranta mea.

Am vrea daca aveti detalii de Tsh 0.0 si ceva detalii de Metoprolol. Ati auzit de asa Tsh?

Va pop si sanatate multa!
0
02-12-2011, ora 10:24
pliktisit
Nu este medic/terapeut
pliktisit
buna roxana, in ceea ce tine de infertilitate ca sa spunem asa, din ceea ce am citit pana acum si din discutiile cu alte persoane care au sau au avut diverse probleme cu tiroida, exista probleme in a ramane insarcinata atunci cand glanda este bolnava. Sotia mea s-a operat si i-a fost extirpata intreaga glanda in septembrie insa nu putem inca sa ii dam inainte cu copiii deorece mai sunt cateva probleme, insa persoanele cu care am mai vorbit si care s-au operat, dupa operatie au ramas foarte repede insarcinate. Motivul principal pentru care s-a operat a fost ca vrem un bebe, eu o fata, ea baiat dar asta este alta discutie:). In ceea ce tine de metropolol, nu sunt medic insa am avut parte de ceva bolnavi pana acum, tata este bolnav de inima si lua metropolol, sotia mea bolnava de tiroida mai intai de hipo apoi a trecut in hiper sau viceversa, din cate stiu eu, ea ca sa nu mai aiba simptomele pe care le ai tu a luat inca de la 14 ani eutyrox, cate 0, 25 in fiecare zi, probabil ca si un supliment de hormoni. ca si sfat eu iti pot spune du-te la parhon si de acolo vei afla mai multe. succes
0
02-12-2011, ora 12:38
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna, pliktisit

Dl Dr este abia joi, o sa ma duc inca cu o speranta foarte mare de refacere. Eu nu am ramas insarcinata niciodata, in schimb abia acum am aflat ca am gusa hipertiroidian, nu am luat niciodata Eutyrox. La fel ca si voi imi doresc copii !. Sper din suflet sa imi fie bine ca si voua, de altfel.
Datorita lui ella1965, am dat de dl doctor. Revin cu detalii joi seara, ma voi sfatui cu voi deoarece aveti o oarecare experienta intrale gusei.

Iti multumesc din suflet pentru raspuns.
Sanatate multa la toti!
0
05-12-2011, ora 08:27
ella1965
Nu este medic/terapeut
ella1965
Buna dimineata!
Aveti toata increderea ca va fi bine! Sunt niste oameni deosebiti si doctori de exceptie. Imi pare bine ca putem fi de ajutor celor care trec prin astfel de experiente. Sarbatori cu multa sanatate si cand puteti postati amanunte ce pot folosi si altora! Mosul Nicolae sa va ocroteasca si sa va picure in ghetute stropi de sanatate!
0
11-12-2011, ora 01:08
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
Buna.mama mea are aceeasi problema cu tiroida si vrea sa mearga la parhon.As vrea sa stiu cat costa operatia cu tot cu analize si ce contine ea...Va multumesc
0
11-12-2011, ora 11:08
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna la toti,

Am fost la Parhon joi de dimineata, dar dr Ghigean venea pe la 12 si nu am putut sta. Am fost in schimb la o alta dr pe la Cetatea Histria ( DR Taberei), la Dna dr Tolea o dna super simpla, super draguta, mi-a vorbit ca si cum era fata dansei. Din punctul ei de vedere ma trimetea direct la operatie, dar a zis sa incercam cu pastile. A vrut sa-mi de-a concediu medical deoarece trebuie sa stau linistita si sa ma odihnesc cat mai mult. Eu l-am refuzat, nu-mi permit asta, ca altfel ma dau afara. Si am zis asa, daca pana in ianuarie mai creste cu tot cu tratament ma duc direct si ma operez. Este destul de nasola treaba ca este deja pana la stern, eu o sa i-au pastile. Va recomand sa mergeti dr cat mai repede, se poate trata si cu medicamente. Dar daca da inapoi la tratament, e posibil sa fie reactivata atunci cand ramai insarcinata. Va spun exact ce mi-a spus mie dr.
00printesa, ca un raspuns pentru tine : mama ta trebuie sa aiba bilet de trimitere/internare, sa vina cu analizele care le-a facut inainte. O va interna cel mai probabil pentru alte investigatii, analize gratuite daca vine cu bilet, iar daca e de operat din cate am citit pe formu valoarea ajunge pe 1100 pentru operatie, aici incluzand anestezie, dr si asistente.
0
13-02-2012, ora 14:21
Diga
Nu este medic/terapeut
Diga
Buna ziua, pentru andi2mov a-s dori o intrebare daca se pote sa-mi raspunzi.acum trei saptamani mama mea s-a operat la Parhon de gusa polinodulara recidivata cu nodul CT LDT si are aceeasi problema ca nu vorbeste..mai mult in soapta si are problema un pic si cu respiratul, adica respira mai greu...am fost la ORL si mi-a spus ca re diplegie recurentiala cu spatiu glotic redus, noaptea are un sforait suierator...sunt un pic disperata dar cand am citit mesajul tau m-am mai linistit unpic. Pute-ti sa-mi dati mai multe detalii de dupa operatie daca a-ti avut tot asa...in 20 februarie mergem la control si sa luam rezultatul de la biopsie.noi am mai facut o biopsie nu la Parhon la Szeged si a iesit ca nu e cancer.astept raspunsul dumneavoastra. Multumesc anticipat pentru raspuns
0
13-02-2012, ora 18:54
andi2mov
Nu este medic/terapeut
andi2mov
Pentru Diga

Eu cu respiratia nu am avut probleme. Cu vocea insa, da. Dupa operatie aproape nu puteam sa vorbesc. Complet cred ca mi-am revenit dupa 2-3 luni. Doctorii dau uneori si 6 luni ca perioada de revenire. Acum sunt bine si nu am mai avut nici un fel de probleme. Intrebati cand mergeti la control la medicul care a operat-o si daca va spune ca trece, aveti incredere si rabdare ca asta se va intampla. Mie asa mi-a spus dr Ghemigean si asa s-a si intamplat. Va doresc multa sanatate si daca mai aveti intrebari...
0
14-02-2012, ora 12:13
Diga
Nu este medic/terapeut
Diga
Pentru andi2mov,

Iti multumesc din suflet pentru raspuns...mai incurajat un pic pentru ca am intrat in panica rau de tot...pe mama a operat-o dr. Stanescu un om extraordinar, cand l-am sunat mi-a spus ca trebuie 2 luni de recuperare si mi-a spus ca nu a facut nimic nici la corzile vocale si nici la nervul recurent..dar a trebuit sa mergem la ORL deoarece mama nu primea aer...a diagnosticat-o cu paralizia corzilor vocale (care sunt in triunghi isoscel acum si ele de fapt ar trebui sa fie paralele)..dr ORL-ista mi-a spus ca asta e consecinta dupa operatie cand s-a sectionat sau lezat nervul recurent. D-nu dr. Stanescu mi-a zis ca nu s-a intamplat asa ceva.eu tind sa-l cred mai mult pe dr. Stanescu deoarece el stie mai bine ce a facut acolo..
De dormit noaptea ai dormit??? mama se tot trezeste...doarme o ora si se trezeste.si sforaie foarte ciudat, asa suierator parca.si inainte de operatie sforaia...ea are si deviatie de sept si respira greu doar pe o nara..
Ce diagnostic ai avut?? Mama a avut gusa polinodulara netoxica cu nodul CT LDT.ai idee ce inseamna nodul CT LDT??? Peste o saptamana mergem la control sa vedem si la biopsie ce a iesit si ce inseamna exact.tie ce ti-a iesit???
Multa sanatate!!
0
21-02-2012, ora 15:30
universalfarm
Nu este medic/terapeut
universalfarm
Sanatate multa tuturor!

In primul rand, e importanta stabilirea diagnosticului corect.
In cazul meu, am trecut din hipo- in hipertiroidie, in urma unui tr. prelungit ( de 14 ani ) cu tr. de substitutie: Novothyral,
Euthyrox.
Ulterior, m-am informat mult si vreau sa va impartasesc si voua:
- tr. cu T3 poate duce la hipertiroidie
- tb repetate analizele ( T3, T4, TSH ) ff regulat, pt a depista hipertiroidia
- alegeti bine dr. endocrinolog, nu conteaza sumele ci competenta
- informati-va din materialele de ultima ora din revistele de specialitate din lume
- simptome in hipertiroidie: hipertensiune arteriala, palpitatii nocturne, insomnie severa, stare psihica proasta
( nervozitate, agresivitate, neputinta, tulb. de memorie si concentrare ), vertij, tulb. de echilibru, dificultate in mers, la urcatul scarilor, la ridicarea de pe scaun, tulb. de vedere ( vedere neclara, ochi umflati cu edeme periorbitale - raspund la tr. local cu corticosteroizi in picaturi de ochi si oral, in comprimate ) si de auz, piele uscata, mancarime, par uscat, fragil, casant.
- pacientul cu hipertiroidie nu se poate apara singur, poate face accident cu masina sau de alt fel, are senzatia ca sta sub apa, nu merge singur pe strada
- tr se face de urgenta: medicamente, operatie, in f de severitatea bolii
- in legatura cu operatia: cu cat se depisteaza boala mai devreme cu atat operatia e mai simpla, altfel necesitand o extirpare in plus a tesuturilor din jur, a ganglionilor vecini si a nervilor care pot fi afectati, dar se pot reface ulterior.
- cred ca si dr ORL are dreptate, nu tb neglijata parerea lui, numai ca nu prea poate face mare lucru.Aveti rabdare si rugati-va pt toti cei in neputinta, cu diagnostice gresite si fara tr.
Mama tb sa doarma pe mai multe perne.
Toate cele bune!
0
03-03-2012, ora 17:03
SimoC
Nu este medic/terapeut
SimoC
Buna tuturor! Am citit cu interes postarile de pana acum si consider ca un sfat din partea celor care au aceasta problema de sanatate, este binevenit, desi sfatul medicului de specialitate este cel mai important. Mesajul meu este unul de incurajare pentru cei/cele care au recomandarea de operatie. Sa incep cu inceputul povestea mea: mi s-au descoperit intamplator cativa miconoduli pe ambii lobi ai glandei tiroide, iar sfatul medicilor endocrinologi era dupa fiecare consult, operatia. Glanda tiroida am investigat-o aproximativ 2 ani. Aceasta functiona in parametri normali, toate analizele erau ok, am luat aproximativ 6 luni o jumatate de pastila de euthyrox de 25 mg -in speranta ca noduli se vor retrage - si nu intelegeam de ce un organ care functioneaza perfect trebuie inlaturat. Asadar, am vazut 3 medici diferiti din Cluj, fiecare spunandu-mi ca operatia este inevitabila, pentru ca acesti nodului pot ascunde celule maligne. Acest lucru s-a confirmat, descoperindu-se la examentul anatomo-patologic de dupa opeartie un microcarcinom papilar. Operatia a fost 'floare la ureche', am plecat din spital la 2 zile dupa interventia chirurgicala. Cicatricea abia se observa, este un firicel perfect drept si foarte subtire. Ideea este ca trebuie sa aveti mai multe pareri ale medicilor de specialitate, iar daca acestea sunt la fel sa nu ezitati nici un moment sa va operati. Carcinomul meu a fost descoperit in stadiul I, fara metastaze. Cu singuranta ca daca ma operam mai repede noduli nu erau maligni, lasand timpul sa treaca acesta evolueaza iar recuperarea este mult mai grea daca nu imposibila. Eu am deja 5 luni de la operatie, am facut o iradiere cu iod, iar in iunie 2012 am programare din nou la Onco. Starea de sanatate este foarte buna, exceptand faptul ca din cand in cand mai am unele mici dureri in zona gatului, probabil operatia nu este vindecata inca. Asadar, curaj, speranta si multa sanatate!
0
03-03-2012, ora 23:36
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna seara,


Am fost la dr de la Endo de la Pol Cetatea Histria in Decembrie si mi-a recomandat operatia, binenteles dupa ce a vazut analizele, Dupa care, tot dansa mi-a recomandat sa ma duc la Spitalul elias sa ma mai consulte si o alta doctorita. Zis si facut, sapt trecuta am fost la Elias, mi-a confirmat faptul ca am sindromul basedow si ca trebuie sa ma operez acum. Mi-a dat iod sa beau timp de 2 sapt si ma trimis la chirurg. Am fost la dansul si ma luat direct, pe 9 analize, si diminica seara in spital (internare), ca luni de dimineata sa ma opereze. Nu am fost la Parhon deoarece trebuie sa astept mult timp pentru programare, iar eu in ciuda tratamentului foarte puternic, am luat doze mari de Tyrozol, glanda mea a luat-o razna, si binenteles sindromul isi face de cap pentru ca am ochii umflati de vreo 3 sapt. Numar zilele pana la operatie, de pe data de 12 voi fi un om normal.
Iar eu am inceput in octombrie sa am hipertiroida, iar in urma tratamentului am trecut in hipotiroida, am luat ceva kg dar le dau eu jos cumva. Important este ca voi sa va duceti dr si sa-i intrabati de orice simptom aveti, eu am avut noroc pentru ca intrat in gratiile ei boala si nici nu-mi doresc. Nu-mi este frica decat ma gandesc k voi fi la ca inaintesi am incredere in doctorul meu.
Va pop si ne auzim dupa operatie. bafta..
0
23-03-2012, ora 10:17
Cristian M
Nu este medic/terapeut
Cristian M
Buna tuturor, Numele meu este Cristi si am 34 de ani. Urmeaza sa ma operez la Parhon la dr Stanescu Bogdan in luna mai pt a extirpa lobul stang al tiroidei unde am un nodul de aprox 3cm si unul descoperit de curand de 2 mm. Dintre cei care s-au operat sunt curios care a fost starea psihica inainte de operatie? Eu sunt in permenanta nervos si imi este frica de operatie. Daca ar exista posibilitatea sa ma duc maine sa o scot si sa scap cred ca as face-o.

Sanatate tuturor!
1
23-03-2012, ora 23:06
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna tuturor,

Eu m-am internat pe 9 martie si pe 12 martie la 9.30 m-au operat. In week-nd am stat acasa si m-am dus duminica seara acolo.
Mie mi-au scos toata glanda, k sa fiu mai populara. A venit o asistenta si cu brancardierul mi-au explicat ce urmeaza si m-au luat cu ei in sala de pregatire. Acolo, asistenta ma pus sa ma dezbrac, m-au urcat pe o targa si mi-au pus branula la mana. Nimic iesit din comun, dupa care m-au dus constienta in sala de operatii si ii vedeam si auzeam cum vorbeau despre operatie, eram nervoasa, agitata. Dupa care m-au adormit instantaneu, la 9.30 fix, a avut loc operatia. M-am trezit pe la 15.30-16, am cerut apa k imi era sete, si dupaia ma uitam dupa mama k stiam k o sa vina. Vorba doctorilor: este important sa vina cineva la tine, in cazul meu, mama. Pai cand am vazut-o pe mama, am tras aer in piept si aproape am tipat dupa ea. M-au intrebat cum ma simt, eram ametita, si cand m-au auzit asistentele, au zis k sunt ok si ca ma duce in salon. Ajunsa in salon, am varsat foarte putin, anestezie din aia, in rest am dormit. Tin sa mentionez, ca am vorbit imediat dupa operatie, am baut apa, nu am avut dureri de cap, sau greturi, sau mai stiu eu ce... Mi-au dat drumul acasa pe data de 15.03, eram asa de nerabdatoare, bine.. in prima zi mi-au scos drena de la gat, a doua zi mi-au scos cateva capse, sau cum le-o zice, si a treia zi, restul. Nu ma durut nimic. Ajunsa acasa, mi-am ingrijit singura operatia, i-au eutyrox sau cum ii spune acum L-tyroxina de 100, una pe zi, dimineata. ma simt super bine, pot dormi, cu mancarea mai greut un pic. M-am operat la Sp Elias, la DR Calu, care este un doctor de toata admiratia...www.doctorbun.ro/doctor-valentin-calu_19388.html , poate vreti detalii despre cat de profesionist este. Ca banuti, nu ma dus fff mult.
daca mai vreti detalii, va spun orice. k sunt curioasa din fie si m-am interesat, zic eu, de tot.
Multa sanatate Va pop.
1
22-04-2012, ora 12:02
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
Buna mama mea sufera de glanda tiroida...intrebarea mea este daca are asigurare operatia se plateste?Pentru ca partea financiara nu este deloc buna si vrea sa stie cum sa procedeze...s-ar putea trimite in sistem ambulatoriu daca este internata?Ajutati-ma si lamuriti-ma.Repet cel mai mult vreau sa aflu daca operatia se plateste.Multumesc mult
0
22-04-2012, ora 13:01
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna,

|Daca are asigurare nu plateste nimic. Eu am dus adeverinta de la munca si nu am pltit nimic, doar am dat mici atentii k sa zic asa. Stai linistita ca se va face bine.

Sanatate..
0
23-04-2012, ora 10:26
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
Multumesc mult rox bine ar fi sa fie asa
0
23-04-2012, ora 11:06
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna,


Nu-ti fa nici cea mai mica problema, eu am fost la Elias si sunt profesionisti. Eu azi ma duc sa i-au rezultatul de la biopsie. Asa ca o sa fie bine.
0
25-04-2012, ora 13:12
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
Mai am o nelamurire...ce acte trbuie sa aduca cu ea(vb de mama mea)?In afara de buletin?trebuie ceva recomandare din spital asai?ca a fost internata
0
25-04-2012, ora 13:16
rox_yo
Nu este medic/terapeut
rox_yo
Buna,


Pe langa biletul de trimitere/internare, mai are nevoie de analizele pe care le-a facut si biletul de externare pentru a stii ce trebuie facut mai departe. Acolo dupa ce se vor uita la analizele facute, vor pastra pentru ei anumite analize, ii vor pune o serie de intrebari. SI cam atat. E bine sa-i spuna doctorului absolut tot pentru ca asa va fi colaborarea mai buna.

Sanatate!
0
25-04-2012, ora 13:17
00printesa
Nu este medic/terapeut
00printesa
multumesc frumos la fel
Adaugă un comentariu / răspuns
174 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Analize pentru tiroidă – indicații, explicații și diagnostic de laborator
  • Insuficiența tiroidiană
  • Viața pacienților cu afecțiuni tiroidiene este afectată chiar și după stabilirea unui tratament
  •