operatie chist mamar

21-05-2008
munteanu_roxana
Nu este medic/terapeut
munteanu_roxana
sunt foarte sensibila la anestezii am facut de 2 ori in viata mea anestezie si de ambele ori am lesinat.o anestezie a fost facuta in zona intima pentru taierea unui furung de pe buza. si alta anestezie la stomatologie. daca ma operez de chist mamar care are 1 cm se poate face anestezie totala? in ce consta aceasta operatie? cat dureaza aceasta operatie? cat timp ar trebui sa stau in spital dupa aceasta interventie chirurgicala?si care este perioada de recuperare?
2 comentarii
0
06-03-2009, ora 23:40
olteanu cornelia
Nu este medic/terapeut
olteanu cornelia
operatia nu este grea se face o excizie se scoate chistul si se trimite pt. biopsie recuperarea este foarte rapida in 3-4 zile dupa operatie esti acasa nu sunt probleme eu am fost operata de 2 ori la san si m-am recuperat foarte bine impotant este sa vezi care este rezultatul histopatologic.- bafta si curaj
0
07-04-2009, ora 21:18
schiopumadalina
Nu este medic/terapeut
schiopumadalina
am cate va ore da cand am venit de la un echo mamar facut de surioara mea de 22 ani i-au fost depistate cam 6 chiste cel mai mare de 1 cm nu va spun ce este in sufletul meu nici atat in al ei suntem total debusolate dr unc este plecat la nu stiu ce congres pe nu stiu unde incerc cu disperare sa gasesc un medic sa ma informez sa stiu ce sa fac si cum sa o ajut unde sa ma duc suntem din constanta daca nne poate ajuta cineva cumva????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Nodul nedureros la sân
  • Când trebuie operați nodulii la sân?
  • Biomarkeri pentru identificarea leziunilor premaligne la sân - o nouă perspectivă în abordarea sănătății sânilor la femei
  •