oligozoospermie

17-10-2009
gb2009
Nu este medic/terapeut
gb2009
Buna ziua,
am si eu o mare problema: in urma cu ceva timp sotul meu a fost diagnosticat cu oligozoospermie moderata; ultima spermograma facuta in 28.09.2009 arata cam asa: volum 7ml; ph 8; concentratie 12 mil/ml din care A-4mil cu 33%, B-4 mil cu 33%, C-1 mil cu 8% si D-3 mil cu 25%; forme tipice/forme atipice 25%/75%. Doctorul ginecolog la care merg nu a vrut sa-i dea nici un tratament pe motiv ca el nu are incredere in tratamente naturiste si ne-a trimis direct la inseminare artificiala, care de altfel nu ne-a reusit. Mentionez ca analizele mele sunt in regula, iar la sot banuim ca ar fi de la un oreion pe care l-a avut in adolescenta. El ia de cateva luni branca ursului si napraznic de capul lui, dar se pare ca nu e sufcient.
Va rugam sa ne spuneti ce sanse ar fi sa avem un copil si ce tratament ar putea lua sotul pentru imbunatatirea spermogramei.
Multumesc frumos si o zi buna!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul