ocluzie intestinala

14-03-2006
ancamarin
Nu este medic/terapeut
ancamarin
acum o luna am fost operata de ocluzie intestinala si mi s-a spus sa tin regim alimentar. As vrea sa stiu cat timp trebuie sa tin acest regim si voi putea sa incep sa maninc normal
4 comentarii
0
01-06-2006, ora 00:00
puiut
Nu este medic/terapeut
puiut
te rog dami un id sa vorbim ca si eu sant in aceiasi situatie disperata de dureri dar ma tem de operatie si as vrea sa discutam id-ul meu ;puiut_mp Mersi Georgeta sv
0
28-07-2008, ora 00:00
mariusch
Nu este medic/terapeut
mariusch
eu am fost operat acum 7 ani de ocluzie, apoi am tinut un regim de aproximativ 2 luni dar nu foarte strict, doar nu trebuie sa mananci ce e greu digerabil, apoi nici o restrictie si ma simt excelent.mult curaj si multa sanatate o sa treci cu bine situatia, o sa te simti bine, fi convinsa
0
27-07-2012, ora 16:02
ursaruaurelia
Nu este medic/terapeut
ursaruaurelia
buna ziua la toata lumea.
eu am fost operata acum 3 ani de ocluzie intestinala si am descoperit acum cateva zile k inca nu mi sa vindecat intestinul. va rog spuneti'mi ce trebuie sa fac!!!
0
01-08-2012, ora 10:47
the_artivist
Nu este medic/terapeut
the_artivist
eu recomand sa mentineti regimul alimentar pentru tot restul vietii dumoneavoastra iun cazul de fata.Trebuie sa va schimbati modul de viata alimentar definitiv preferabil pentru situatii de genul acesta.
Evitati : carnea, pestele, lactatele de orice fel, ouale, icrele, sarea zaharul si grasimile cu exceptia uleiului de masline si uleiului de in acesta din uyrma nu se va folosi la gatit ci doar luat ca atare sau in salate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: