ochi obositi, sensibili la lumina

04-02-2013
tudy88
Nu este medic/terapeut
tudy88
Buna ziua, am 24 de ani, am si eu o problema care persista de 7 zile. Lucrez cu calculatorul 8 ore pe zi la munca + ce il mai folosesc si acasa. Pana acum nu am avut probleme, dar dupa o zi de duminica in care m-am jucat foarte mult la calculator(am un ecran LCD) m-am ales cu o durere destul de mare la ochi in seara cu pricina plus o sensibilitate la lumina. Pana dimineata durerea mi-a trecut, dar de atunci am ramas cu o sensibilitate mare la lumina, nu pot sa ma uit prea mult timp la monitor, simt ochii parca amortiti ca si cum as fi iesit din apa, trebuie sa ma frec tot timpu la ei sau sa ii tin mijiti. Probleme de vedere nu am, vad bine, dar parca nu pot sa ma concentrez acum de cand cu problema aceasta. De 4 zile am inceput sa folosesc SensiVit Colir dar nu ma ajutat prea mult. Sunt constrans sa folosesc calculatorul de jobul pe care il am.Ce as putea sa fac? la ultimul control oftalmologic(medicina muncii) acum 3 luni a iesit totul ok. Ce parere aveti de Vizual Forte de la Cosmopharm sau Vision de la Secom Natura Way? ajuta cu ceva? Si din ce am inteles ochelarii de protectie nu prea ar mai fii folositori pentru ecranele de tip LCD care nu mai au reflexie si nici nu emit radiatii.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.