ochii galbeni = hepatita?

26-01-2009
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
imi poate spune cineva cat de galbeni sunt ochii la hepatita?
ai mei sunt putin galbeni spre nas.
sa ma ingrijorez?
3 comentarii
0
26-01-2009, ora 12:23
adz
Nu este medic/terapeut
adz
Mergeti la medicul de familie, care va putea aprecia daca aveti un motiv de ingrijorare.Nu va pot spune un termen care sa defineasca "cat de galbeni sunt ochii la hepatita", intrucat nu va pot vedea, iar fiecare intelege in mod diferit expresia "foarte galbeni" sau altele asemanatoare...:)
Eventual faceti si niste analize la ficat, pentru a fi linistita.
0
26-01-2009, ora 14:54
iris82
Nu este medic/terapeut
iris82
buna amalia
eu am avut hepatita in urma cu cativa ani si nu e de joaca.daca observi ca si urina este mai galbena ca de obicei si scaunul este spre galben ai motive serioase de ingrijorare.alte simptome nu ai?cum ar fi greata, varsaturi, simptome de raceala, durere in patrea dreapta sub coaste sau chiar in zona stomacului pt ca durerea radiaza.pune cap la cap tot ce simti si mergi la un medic.
0
27-01-2009, ora 15:23
Amalia24
Nu este medic/terapeut
Amalia24
Buna !Multumesc de raspuns.
urina nu am observat daca si a schimbat culoarea, nu am dat importanta dar scaunul e spre galben.
E mai galben de vreo saptamana de cand nu mai mananc carne de porc, ciocolata, oua si altele.
mi au iesit niste pete pe piele, am fost la dermatolog si iau niste pastile, zice ca e vorba de un microb si nu mananc anumite alimente.
poate de asta si a schimbat scaunul culoarea.
nu am greata, ma mai doare cateodata in partea dreapta dar imi trece.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Semne de hepatită - cum recunoaștem hepatita
  • Tipurile de hepatită și gravitatea fiecăreia
  • Hepatita - clasificare, tipuri, diferențe și întrebări frecvente
  •