dupa cezariana, la ultimul ciclu am eliminat 3 fire de ata chirurgicala

29-05-2007
ionescu cristina
Nu este medic/terapeut
ionescu cristina
am nascut prin opratie de cezariana in2004, iar la ultimul ciclu menstrual am eliminat 3 fire de ata chirurgicala.este normal?
6 comentarii
0
29-05-2007, ora 00:00
ionescu cristina
Nu este medic/terapeut
ionescu cristina
cand primesc un raspuns, sunt foarte speriata
0
29-05-2007, ora 00:00
ionescu cristina
Nu este medic/terapeut
ionescu cristina
0
30-05-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Orice corp străin, aşa cum sunt şi firele chirurgicale, generează o inflamaţie al cărei scop este eliminarea corpului străin la suprafaţă sau într-o cavitate. Deci, în condiţiile existenţei unor fire neresorbite, este foarte normal ca acestea să se elimine în uter, de unde sunt "spălate" de venirea menstruaţiei.
0
18-01-2010, ora 19:50
indiana
Nu este medic/terapeut
indiana
Buna, ma numesc Diana si sunt casatorita.am o nelamurire si va rog mult sa-mi raspundeti cit mai curind posibil pentru ca nu sunt in tara si nu mai stiu ce sa cred.
deci: numarind 10 zile din prima zi de ciclu menstrual, a 10 zi am opservat o scurgere de singe, a doua zi mia venit doar o scurgere maronie si a treia zi iarasi o scurgere de singe.Mentionez ca nu am mai patit asa ceva, dar mi-am facut un test de sarcina si mia esit negativ, atunci ce ar putea sa fie?sau credeti ca ar mai trebui sa mai fac un test?
varog sa-mi raspundeti cit mai curind posibil! va multumesc
0
20-01-2010, ora 15:32
darylya
Nu este medic/terapeut
darylya
buna sunt noua pe forum si as avea si eu o intrebare am o raceala jos si am facut tot felul de tratamente care mai de care dar degeaba acu am metroanexita cronica stanga polip cervical stang cervico veginita doctora spune ca e o simpla raceala mentionez ca am fost la vreo 5 doctori sa vad daca au aceeasi parere da ttoi mi au spus la fel intradevar ca e o simpla raceaal acu recent mi a aprut si polipul asta cat un bob de mazare dar ma cam doare inauntru mi a dat urinex si scobutil am luat luna trecuta si mi a trecut dar acu a inceput iar sa ma doara ieri am fost la farmacie si mi a zis sa continui cu urinex macar vreo 3 luni dar nu stiu daca cu intrerupere sau nu sa iau cate 12 zile pe luna? ca asa mi a dat doctora ce parere aveti? e grav cu polipul asta?precizez ca nu am copii am facut tot felul de secretii testul babes si nu mi a mai iesit nimik va multumesc astetp raspuns
0
25-01-2010, ora 09:24
adyadriana
Nu este medic/terapeut
adyadriana
eu am nascut prin cezariana acum 3 luni si deja am eliminat 2 ate chirurgicale, ceea ce cred eu ca este absolut normal.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Cezariana
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Nasterea prin cezariana versus nasterea naturala
  •