Vreau sa slabesc 4-5 kg

30-01-2009
deadhart
Nu este medic/terapeut
deadhart
40 de ani, 1.60m 98kg.am incercat mai multe diete analize endocrinolog.slabesc4-5kgdar la sf dietei pun la loc cu supliment.acum 7 ani la a2-a nastere aveam 82kg( un surplus de 20 dupa 9 luni)de atunci orice as face e mai rau.poate cineva sa ma ajute ? exclus sala. cea mai apropiata e la 25 km. locuiesc la tara
8 comentarii
0
30-01-2009, ora 09:58
talida89
Nu este medic/terapeut
talida89
pai. nu mai manca atat de mult!!! iti trebuie un regim alimentar corect!! mananca singura numai fructe si legume, fa-ti niste salate de legume sau de fructe, si exclude painea de tot, chiar daca e greu. nu manca prajeli, tocanite, carne de porc si de doua ori pe saptamana poti sa mananci o ciorbita cu o felie de paine. ai putea sa faci si sport chiar daca stai la tara: alearga mai spre seara cat poti tu de mult! azi mai putin, maine mai mult, poimaine si mai mult si sa vezi cum slabesti!!!
sau.as putea sa-ti dau un sfat mai "prost": sa-ti cumperi pastile de slabit! se gasesc la farmacii ( nu in toate sunt, trebuie sa cauti pe la cateva), se numesc: SUPER SLIM ( costa in jur de 120 de lei cutia, si sunt pt o luna).daca dai comanda de pe net le iei mai ieftin ( de pe situl- poti sa fii sigura ca iei unele originale si nu "falsuri").eu le-am incercat si am slabit intr-o luna 8 kg si acum ma mentin foarte bine... am dat jos exact cat vroiam. bafta la slabit!!!!!!
0
01-02-2009, ora 22:17
lemon
Nu este medic/terapeut
lemon
Nu cred ca o dieta pe termen scurt te poate ajuta.Trebuie sa vorbesti mai mult de obiceiurile alimentare pe care le ai ( cu multa sinceritate ).
Este important sa stii ca ceea ce te-a adus pe tine la acest nivel de kg poate afecta si copii.Nu vreau sa par dura in acest sens. Nu cunosc nimic despre tine .Ce pot spune este ca eu sunt o mare cosumatoare de dulciuri. Cumparam in exces produse de acest gen.Baiatul meu ajungea sa manace si el si inepuse sa se vada (asta este doar unul dintre exemple).

Si eu incerc sa slabesc cam 10 kg. Scrie mai multe despre tine.

Pa!
0
14-02-2009, ora 21:02
deadhart
Nu este medic/terapeut
deadhart
draga lemon, nu-mi doresc o dieta rapida pt k cunosc efectele.cit despre obiceiurile mele... nu am ora fixa de masa de mai bine de 10 ani.maninc de cite ori vreau si ce vreau.imi place f mult sa gatesc.stau mult in bucatarie. nu cumpar dulciuri dar fac eu de 2-3 ori/sapt. baietii mei nub au pb.cel mare:1, 80, 54kg, 14ani. celmic 22kg, 1, 24m, 7ani.de cind am scris pr forum m-am lasat de fumat, mi-am luat banda si costumde slabit.saptamina viitoare imi iau un aparat pt abdomene si vreau sa incerc colon cleanser.am o prietena care il foloseste de 2 luni si spune ca se simte excelent(-6kg)fac banda 40 min/zi de 10 zile.insa nu pot sa maninc la ore fixe.daca nu maninc atunci cind mi-e foame ma ia cu lesin, tremurat si transpiratie.endocrinologul mi-a spus ca imi scade glicemia si ca trebuie sa maninc.iarna sunt sedentara. din 15 mart pina in oct.muncesc taota ziua.ies din casa la5dimineata si intru in casa la 23. pe linie paterna buni si matusile sunt grse. astept sa mai vorbim.pa!
0
14-02-2009, ora 23:12
lemon
Nu este medic/terapeut
lemon
buna !
se pare ca ai multa energie si mai ales mult optimism. Te felicit pentru copii tai si le urez sa aibe parte numai de momente fericite in viata si mult succes. Si eu mi-am comandat un costum de sauna pe net si sper sa aibe efect.
Anul trecut in iarna am facut masaj anticelulitic( venea cineva la mine acasa). Efectul a fost f. vizibil.Dupa vreo 7-8 sedinte la accelas nr. kg lucrurile aratau super pe mine.Am fundul cam mare si aripioare . Dupa masaj corpul a fost remodelat. Partea proasta e ca masajul este f dureros si lasa pe picioare o gramada de echimoze care trec f greu ( cel putin la mine ). Dupa masaj imi dadea cu o crema de la elmiplant pe baza de piper si avea efect de eliminare apa. Acum vreau sa folosesc acea crema si sa-mi pun costumul de sauna. Am sa-ti spun ce rezultate am.
La tine se vede vreo modificare dupa toate masurile pe care le-ai luat?
0
19-02-2009, ora 09:24
crimu sorin
Nu este medic/terapeut
crimu sorin
Am 38 de ani, 108 kg, sufer de artropatie psoriazica la maini si piciorul dr., lucrez intru-n mediu f stresant, static, 12 ore zilnic.Consum o alimentatie diversificata care sunt sigur ca imi intretine greutatea.
Am fost sfatuit sa aleg varianta unei diete personificate pentru a reduce caloriile si a pute slabi macar un kg/saptamana.Va rog daca se poate sa imi recomandati o astfel de dieta.Va multumesc
0
03-03-2009, ora 21:25
wellness_club2000
Nu este medic/terapeut
wellness_club2000
Scrieti-mi pe mail cum decurge o zi obisnuita, cu tot ce mancati si beti (cu lux de amanunte), iar eu va spun cum puteti imbunatati obiceiurile alimentare, cate calorii si proteine trebuie sa consumati zilnic.
0
03-03-2009, ora 21:38
wellness_club2000
Nu este medic/terapeut
wellness_club2000
Fetelor, va dau o veste nu tocmai placuta: ajut tot ce faceti voi, cu miscare, masaj.dar pana nu va imbunatatiti obiceiurile alimentare (pentru tot restul vietii) - nu o sa aveti rezultate pe termen lung.
Felicitari deadhart pentru banda si m-as bucura mult sa spui si peste cateva luni ca o folosesti zilnic!
Daca vreti recomandari in privinta alimentatiei, imi trimiteti pe mail datele dv- inaltime, greutate, varsta si tot ce mancati si beti intr-o zi obisnuita (inclusiv orele).
0
30-03-2009, ora 20:37
pestisoruldeaur
Nu este medic/terapeut
pestisoruldeaur
Asta cam asa este, daca nu va imbunatatiti obiceiurile alimentare-pt tot restul vietii, de fapt sa vi le schimbati definitiv o sa va tot luptati draga doamna deadhart inclusiv la menopauza (si atunci deja o sa aveti si nenorocul sa retineti apa) toata viata cu "mostenirea d-vs". sugestia mea este sa invatati efectiv sa va schimbati mentalitatea in privinta alimentatiei pt asta va recomand cu caldura " DIETA MINTII " scrisa de Bogdan tudor. O sa va limpezeasca foarte multe in privinta felului d-vs de a fi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.