oare sunt insarcinata daca in loc de menstruatie am scurgeri maronii slab cantitativ?

27-08-2014
vanessa...
Nu este medic/terapeut
vanessa...
Tin sa mentionez ca aceste scurgeri au aparut cu o saptamina inaite cind trebuia sa imi vina mentruatia in prima zi am avut niste dureri in zona pelviana.deja sunt 3-4 zile de cind sunt aceste scurgeri maronii...cu o zi inainte sa se inceapa aceste scurgeri am facut un test de sarcina si a fost negativ.La fel mentionez ca ciclu menstrual este cam neregulat, variaza intre 30-35 zile!de aceea nustiu ce sa cred.sa mai incerc oare un test de sarcina?pot fi insarcinata?caci imi doresc un bebe
1 comentarii
0
01-09-2014, ora 22:21
Bianca29
Nu este medic/terapeut
Bianca29
Salut, pentru problema ta pot fi mai multe cauze. In primul rand da, poate fi vorba de o sarcina, in primele luni de sarcina sunt cazuri de femei carora le-au mai venit menstruatia si da este adevarat exista cateodata aceste secreti vaginale de culoare maronie care pot fi un semn al sarcini, insa acesta ar fi un caz fericit pemtru tine, insa sa nu dai la o parte posibilitatea unei infecti. Si despre testul de sarcina probabil ai citit si tu pe prospect ca este recomandat sa il faci la cel putin doua saptamani de la actul sexual. Scurgeri vaginale de culoare maronie sau dereglari hormonalne, de asemenea au intalnit prietene care au luat pastila de a doua zi dar nu cred ca e cazul tau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •