oare sunt insarcinata?

15-05-2011
elena 2011
Nu este medic/terapeut
elena 2011
buna.ma numesc elena si am 17 ani.am o relatie cu un baiat de 8 luni.de obicei ma protejam luam marvelon 28 dar de cand m-am despartit de fostul prieten nu am luat pentru ca actualul prieten este plecat in irlanda iar in romania knd vine nu poate sta mai mult de o luna maxim 2.de aceea am hotarat sa avem grija si sa nu iau aticonceptionale, iar prezervativ nu suport eu.luna trecuta menstruatia mi-a venit pe 11.de obicei nu am data fixa.acum suntem deja in 15 iar menstruatia nu mi-a venit.testul de sarcina nu vreau sa-l fac ca am auzit de la mai multe prietene ca uneori iese negativ, alteori pozitiv..niciodata nu e 100% si nu vreau sa intru in panica degeaba.de luna trecuta inainte sa imi incep relatii sexuale cu el am avut dureri de ovare.am fost la medic ginecolog si mi-a dat sa fac eco.la eco mi-a iesit ca am peretii uterului ingrosati.urma sa ma consulte dna doctor si sa fac testul papanicolau dar eram in perioada menstruatiei, iar apoi nu am mai fost.prietenul meu nu si-a dat drumul in mine dar 2 prietene mi-au sp k nu este neaparat nevoie sa isi dea drumul in mine ca sa raman gravida.oare este posibil sa fiu insarcinata???????astept raspuns va rog :(
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •