oare sunt insarcinata?

11-03-2009
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
in primu rand buna ziua... pe data de 28 ianuarie am facut o intrerupere de sarcina de 8 sapt... timp de 3 sapt nu am intretinut rel sexuale cu pr meu..dupa cele 3 sapt..am avut 3 contacte protejate..si unul neprotejat dar a fost doar un inceput ca de frica neam oprit... la 4 zile de la intarzierea CM am afcut un test de sarcina si a iesit negativ... ieri la 6 saptamani de la avort am facut iar un test de sarcina "barza" si a iesit liniuta de control f rosie insa dupa vreo 5 minute a inceput sa se vada o dungulita pala care abia se vedea la "T" iar dupa vreo ora se vedea bine nu era la fel de rosie ca liniuta de control dar se vedea.nujtiu ce sa fac ///oare sunt insarcinata?...va rog din suflet raspundetimi
3 comentarii
0
11-03-2009, ora 10:39
dear
Nu este medic/terapeut
dear
ca sa fi mai sigura mai repeta odata testul si e bine sa-l faci dimineata din prima urina.daca tot nu e concludent de obicei trebuie sa apara dungulita dupa aprox.10 minute atunci fa-ti un test de sarcina la un laborator din singe acela e cel mai sigur bafta!
0
11-03-2009, ora 10:48
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
scuzatima am uitat sa zic ca atunci cand am facut avortul doctorita mia zis ca am ovarul drept mai mare si ca am infectie. nujtiu ce sa fac /../..primul test a fost sure check sau cv de genu nj sigur cum se scrie.al doilea a fost barza si nuj cum sal interpretez...sarcina sau nu?:-s:-s:-S
0
11-03-2009, ora 10:56
andra-bianca
Nu este medic/terapeut
andra-bianca
am uitat sa va zic ca atunci cand am relatii sexuale cu pr meu simt o apasare in partea dreapta o durere suportabila dar sunt foarte speriata.:-s:(((:(:(:(...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •