oare sunt insarcinata?:D

16-06-2010
katymitzu
Nu este medic/terapeut
katymitzu
buna tuturor.va rog din suflet sa ma ajutati si pe mine.stau inìmpreuna cu prietenul meu de un an de zile si urmeaza sa ne casatorim.de cand locuim impreuna nu ma protejat niciodata.ne dorim f mult un copil insa nimic.mentionez ca niciodata nu am luat anticonceptionale nu am facut avort sau intrerupere de sarcina absolut nimic de genul asta.de aproape un an de zile am scurgeri urat mirositoare am fost la doctor si am avut pana acum 2 feluri de tratamente insa nimic nu mi-au trecut.iar doctorul a zis ca este infectie de la detergentul intim.luna trecuta pe 23 mai am avut ciclul insa am observat ca era ceva ciudat era de o cloare mult mai deschisa si de cantitati mici.dupa o saptamana am inceput sa am simtomele:greturi dimineata, sensibila la animite mirosuri, dureri de spate, somnolenta, nu puteam sa mananc nimic.m-am gandit ca sunt insarcinata si ca poate imi venise ciclul peste sarcina asa ca am facut un teste de sarcina si a iesit negativ.mi-au mai trecut greturile si toate simptomele alea insa toata ziua nu pot sa mananc nimic pt ca nu am pofta de mancare si uneori simt nevoia sa mananc dulciuri.ai am si dureri de burta ingrozitoare si sunt inbalonara merg foarte des la baie ceea ce pana acum nu mi sa mai intamplat.se poate sa fiu insarcina a totusi?nu vreau sa mai fac test de sarcina pt ca nu vreau sa ii mai aduc aminte la al meu si dupa aia iarasi sa iasa negativ.acum astept sa vad daca imi vine ciclul pe 23-24.sa dea domnul sa nu vina:D pana atunci vi ce credeti se poate sa fiu insarcinata chiar daca nu am sanii umflati si nu ma dor?multumesc mult si o zi buna tuturor
1 comentarii
0
19-06-2010, ora 17:42
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Mai repeta odata testul de sarcina si fa si o ecografie pelvina la un cabinet ginecologic [ eventual o ecografie transvaginala si un test de sarcina cu dozarea beta-HCG in sange ].Daca se exclude o sarcina [ inclusiv sarcina extrauterina ] si orice alte cauze din partea ta care sa determine infertilitatea, ar trebui ca si partenerul tau sa faca o spermograma.Deci chiar daca iti vine menstruatia pe 23 iunie, trebuie ca dupa ce va trece sa faci un control, pentru a vedea ce nu este in regula de nu ramai insarcinata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul