oare ma pot recupera?

02-06-2009
chitoi_gabriela@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
chitoi_gabriela@yahoo.com
buna ziua.numele meu este gabi si de curand am fost diagnosticata cu epicondilita dreapta. as vrea sa stiu ce pot sa fac ptr a ma recupera cat mai repede,.pot sa va spun ca sunt asa de o luna de zile.as vrea sa stiu ce alimentatie este indicata an astfel de cazuri, si ce am de facut ptr a ma recupera si a-mi folosi mana. mentionez ca durerea apare atunci cand strang pumnul sau ancerc sa ridic ceva putin mai greu sau sa deschid capacul unui borcan. va multumesc frumos si sper sa primesc un raspuns de la dvs.
5 comentarii
0
02-06-2009, ora 21:20
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Tratamentul este multa vreme conservator, si cuprinde evitarea eforturilor fizice mari, evitarea tenisului, tratament balneo-fizio-terapic, portul unor orteze speciale.
Dupa circa 12 luni de tratament bine aplicat, se poate discuta oportunitatea tratamentului chirurgical.
Cu deosebita stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
03-06-2009, ora 08:18
chitoi_gabriela@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
chitoi_gabriela@yahoo.com
VA MULTUMESC DIN SUFLET PTR RASPUNSUL DVS, OFERIT CU ATATA PROMPTITUDINE.CU SIGURANTA AN ZILELE URMATOARE VOI SUNA SI VOI FACE O PROGRAMARE LA DVS.ANCA O DATA VA MULTUMESC.
0
03-06-2009, ora 11:32
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Eu v-am ajutat doar cu sfaturi.
Cu consultatia nu va pot ajuta, din simplul motiv ca in momentul de fata tratez 100% doar patologia Gleznei si a Piciorului.
Cu stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
03-06-2009, ora 13:18
chitoi_gabriela@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
chitoi_gabriela@yahoo.com
BUNA ZIUA DOMNULE DOCTOR.AS VREA SA FAC O PROGRAMARE LA CABINETUL DVS.NUMAI CA DIN PACATE NU STIU UNDE AVETI ACEST CABINET.AS AVEA NEVOIE DE UN CONSULT SI EVENTUAL AN CAZUL AN CARE AMI ESTE RECOMANDAT DE DVS, PROCURAREA UNEI ORTEZE.VA ROG DIN SUFLET DACA SE POATE SA AMI RASUNDETI CAND POT SA VIN LA CABINETUL DVS, ORA, DATA SI ADRESA UNDE VA POT GASI.MENTIONEZ CA SUNT DIN PROVINCIE, SI AS VREA SA AJUNG LA DVS CAT MAI REPEDE.VA MULTUMESC MULT.ASTEPT SA AMI RASUNDETI.VA DORESC O ZII CAT MAI BUNA.
0
03-06-2009, ora 13:40
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Doamna,
Imi puteti scrie pe mail (gasiti datele de contact cand faceti "click" pe numele meu).
Cu stima,
Dr. Marius Uscatu
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: