oare e sarcina?

12-01-2015
irinuca27
Nu este medic/terapeut
irinuca27
Buna ziua!!!am 27 de ani si luna aceasta mi.a venit menstruatia mai devreme cu 8 zile.adica pe 4 ian.;iar pe 11 ian.cand de fapt ar fi trebuit sa imi vina;am niste scurgeri maronii;sani ma dor, am stari fe rau si ameteli foarte mari..e sarcina sau vreo dereglare hormonala?
2 comentarii
0
12-01-2015, ora 15:46
89Adina
Nu este medic/terapeut
89Adina
Buna.Nu cred ca e sarcina din moment ce ti-a venit ciclul mai repede.Poate te-ai răcit la ovare sau ai chisturi.Fa-ti un test de sarcina si daca nu esti gravida ar fi bine sa mergi la un control.Nu e normal sa ameţeşti si sa iti fie atat de rău.
0
08-02-2015, ora 11:14
irinuca27
Nu este medic/terapeut
irinuca27
Buna ziua!!revin iarasi cu o probl:(.am avut spotting in luna ianuariedin 11 ian si pana in data de 26 ian...am fost la dr si mi.a zis ca ar fi dereglare hormonala si mi.a dat duphaston.10 zile si mi.a zis k urmatoare menstra ar frebui sa apara regulat..dar nu a aparut...in aceasta perioada am avut si sangerari mai puternice care erau de scurta durata am avut pe 16, 22 si 25 ian...intrebarea mea e :credeti ca e vb de dereglare sau o fi altceva?va multumesc pt raspuns!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce ai menstruații neregulate și ce poți face
  • Caracteristici ale ciclului menstrual ce ridică semne de întrebare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Ciclul de două ori pe lună
  •