oare ce am? ast rasp repede

10-06-2008
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
Am 20 de ani si am o relatie de 4 ani stabila.urmam sa ne casatorim iar eu imi fac niste griji:acum cateva luni am fost la un control ginecologic si mi-au gasit un chist de 17 mm.Mi-a dat ca tratament diane 35 si inca cate o pastiluta, una pt mine iar una pt prieten.A, si aveam si vaginita.de obicei aveam contact sexual neprotejat, am terminat tratamentul si acum tot contact neprotejat am.Ce ma ingrijoreaza e ca nu am ramas insarcinata, desi sincer eu imi doresc.doctorul mi-a spus ca imi recomanda sa raman insarcinata dupa 23 ani, deoarece am uterul mic de 55/49/83 mm.oare o sa pot ramane insarcinata?eu am 54 de kg, in cam cat timp uterul se dezvolta?mi-a facut si testul babes-papanicolau si mi-a iesit:
celule epiteliale frecvente
leucocite -rare
lacto bacili-frecventi
bacili gram(+) frecventi
bacili gram(-) frecventi
si a mai mentionat ca am numeroase celule nu stiu cum ca nu inteleg ce scrie.
Ce parere aveti ca mie nu mi-a spus nimeni nimic dsaca e bine sau rau.Va multumesc mult si ast vraspuns repede.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul