oare ce am? ast rasp repede

10-06-2008
vezeteu angela
Nu este medic/terapeut
vezeteu angela
Am 20 de ani si am o relatie de 4 ani stabila.urmam sa ne casatorim iar eu imi fac niste griji:acum cateva luni am fost la un control ginecologic si mi-au gasit un chist de 17 mm.Mi-a dat ca tratament diane 35 si inca cate o pastiluta, una pt mine iar una pt prieten.A, si aveam si vaginita.de obicei aveam contact sexual neprotejat, am terminat tratamentul si acum tot contact neprotejat am.Ce ma ingrijoreaza e ca nu am ramas insarcinata, desi sincer eu imi doresc.doctorul mi-a spus ca imi recomanda sa raman insarcinata dupa 23 ani, deoarece am uterul mic de 55/49/83 mm.oare o sa pot ramane insarcinata?eu am 54 de kg, in cam cat timp uterul se dezvolta?mi-a facut si testul babes-papanicolau si mi-a iesit:
celule epiteliale frecvente
leucocite -rare
lacto bacili-frecventi
bacili gram(+) frecventi
bacili gram(-) frecventi
si a mai mentionat ca am numeroase celule nu stiu cum ca nu inteleg ce scrie.
Ce parere aveti ca mie nu mi-a spus nimeni nimic dsaca e bine sau rau.Va multumesc mult si ast vraspuns repede.
1 comentarii
0
26-06-2008, ora 00:00
arten
Nu este medic/terapeut
arten
1. dupa 1 an de relatii sexuale regulate, neprotejat, se poate pune diadnosticul de infertilitate de cuplu(asta inseamna ca nu obligator ai tu probleme)
2.diane 35 se da in general pentru sindromul ovarului polichistic(citeste pe internet ce inseamna)
3.pastilele pe care le-ati luat amandoi sunt pentru o infectie-ceea ce arata si testul papanicolau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul