oare am hiv?

03-03-2011
tufenaruanamaria
Nu este medic/terapeut
tufenaruanamaria
Buna ziua! Am nascut acum 2 luni Prin cezariana.Dupa 2 saptamani am facut infectie la operatie si m-am internat din nou.Am stat 3 saptamani in spital si am scapat de infectia cu stafilococ de la operatie si de cea vaginala cu streptococ ca aveam si acolo.Am avut si anemie secundara si mi-au bagat sange.Cand am venit acasa nu m-am simtid deloc mai bine.Acum am o luna de cand am iesit din spital si vreo 5 sau 6 saptamani de la transfuzie, si mi-e tare frica sa nu ma fi infectat cu hiv.Mi s-au umflat putin ganglionii de la gat si sunt durerosi dar nu ma doare cand inghit, si transpir si noapptea.Imi troznesc oasele cand merg, am stari de ameteala ma simt foarte obosita, am spasme musculare, dimineata nu prea am pofta de mancare.ma gandesc ca nu e normal dupa atata timp sa nu-mi revin.Intradevar am fost anemica si am avut si calcemia mica dar iau de mai mult de o luna ferofolgama, calciu cu magneziu si d3 de vreo 3 saptamani Mentionez ca am helicobacter si acum sunt sub tratament pana maine.Pe medicamentele care le iau(amoxicilina, claritomicina, metronidazol)scrie ca da reactii adverse dar nu chiar toate simptomele pe care le am si oricum le aveam si inainte sa incep tartamentul.Iau si cipralex pentru depresie postpartum de 2 saptamani jaumatate de pastila si la reactii adverse scrie cresterea sudoratiei.Mi-e tare frica cu ganglionii astia.Se poate sa fie totusi de la helicobacter, sau sa fie vreo viroza ca am si o tuse seaca si o secretie in gat pe care nu pot s-o scuip, dar cum e cu transpiratia noaptea nu e problema?Unde s-mi fac si eu un test sigur?Va multumesc
1 comentarii
0
03-03-2011, ora 15:06
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca esti din Bucuresti, mergi la Victor Babes si iti face test pe loc, iti dau acolo toate detaliile. Nu mai sta stresata, face mai rau ca orice! E posibil sa fii slabita de la atatea tratamente, griji, stres, mai ales ca terapia pentru Helicobacter este una tare greu de dus. Sanatate si sa auzim de bine!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.