o posibila sarcina?

11-09-2011
ely90
Nu este medic/terapeut
ely90
Buna ziua.
Am si eu niste nelamuriri..am 21 de ani iar acum 2 luni am facut un avort pe 07.07.11..primul din viata mea..mi a venit prima menstruatia pe 13.08-pana pe 19/08. sau /20 08..[nu mai stiu exact ] pe data de 22.08, am avut un contact sexual neprotejat dar nu si a dat drumul in mine asa ca am luat a 2a zi imediat postinor[avand doar o pastila] iar pe 27.08 mi a venit iar menstruatia care a tinut cam 5-6 zile [pana pe 01.09] iar pe 10.09 am avut un alt contact sexual protejat dar am remarcat ca s a rupt prezervativul si am incetat sa mai continuam deci nu a mai avut loc ejacularea lui..insa ma sperie acel lichid seminal care sunt sigura ca a fost, stiu ca trebuiesc luate de 2 ori pe an si odata la 6 luni, dar am recurs a doua zi de dimineata la postinor2 [cu 2 pastile] am luat o pe prima si astept sa o iau pe a doua..momentan nu am greturi sau alte siptome dar imi este foarte frica nu as vrea sa trec iarasi printr un avort..As vrea va rog daca se poate sa ma lamuriti ce sanse am ca ovulul sa fi fost fecundat si sa raman gravida si daca au vreo eficienta pastilele astea pentru ca din cauza acestei temeri mi se pare ba ca imi este rau ba ca nu sunt in regula gandaindu-ma mereu ca am sa trec iarasi prin ce am trecut plus ca nu stiu cum sa mi calculez ovulatia..ce sa iau in calcul prima menstruatie de dupa avort sau cea falsa din aceeasi luna de la pastila de urgenta?.Va multumec mult.Astept rasp Dvs
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul