o nelamurire cu numarul leucocitelor

23-09-2008
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
am 17 ani si am o nelamurire in legatura cu niste analize de sange pe care le-am efectuat acum cateva zile.
ma simteam cam obosita, aveam dureri d cap si o stare de ameteala, asa ca am decis sa fac niste analize de sange. Mi-a iesit o usoara lipsa de calciu si magnziu si o valoare a numarului de leucocite de 6.8, fata de conditiile normale- intre 4.5 si 10.5. Eu nu ma prea pricep la aceste rezultate, de aceea va rog sa-mi raspundeti daca aceasta valoare este in regula si daca nu exista vreun pericol de o boala a sangelui sau altceva, Va multumesc mult si va rog sa ma lamuriti, caci nu am la cine sa apelez.
1 comentarii
0
24-09-2008, ora 00:00
P Tudor
Nu este medic/terapeut
P Tudor
Valoarea de 6.8(de fapt este 6800) e normala, dupa cum se vede si de pe buletinul de analize limitele normale sunt intre 4500 si 10500, iar 6800 este cuprins in acest interval.
Numai bine !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici