analize de sange... aslo 800

30-11-2008
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
buna ziua, am 17 ani si as avea o nelamurire, daca poate sa ma ajute cineva
in luna septembrie am facut analize de sange, si mi-a iesit aslo 600 si vsh 17. atunci am crezut k este din cauza faptului ca ma cam duruse gatul, asa ca acum cateva zile am repetat analizele si mi-a iesit aslo 800, ceea ce m-a speriat foarte tare. Intentionez sa merg la medic zilele astea, numai ca eu nu am medic de familie si ma intrebam daca un medic internist imi poate da tratament si in ce consta acesta. De asemenea ma dor un pic articulatiile, dar nu este o durere insuportabila, ci mai degraba o jena temporara. o alta intrebare ar fi daca acesta durere este legata de aslo, caci vsh a iesit 8 a doua oara cand am facut analizele. nu mai inteleg nimc, stiu ca netratat, aslo poate afecta inima, iar eu am facut ekg si nu am nimik. va rog frumos daca puteti sa-mi raspundeti la intrebari, si multumesc anticipat.
3 comentarii
0
30-11-2008, ora 18:51
clara_carmen
Nu este medic/terapeut
clara_carmen
BUNA in situatia ta sunt si eu de 3 ani numai ca la mine este mai grav pt ca eu abia mai pot merge si am dureri de spate si articulatii, cred ca ai reumatism dar nu stiu ce fel de reumatism Ca tratament eu fac cate o injectie de moldamin [pe saptamana ]de 1200 cred ca si tu ar trebui sa faci moldamin tot asa una pe saptamana dar in aceeasi zi a saptamani ora nu conteaza dar trebuie sa faci 6 luni sa nu mai treaba daca nu suporti poti face si 3 luni dar mai putin nu.Eu acum 3 ani nu am facut decat 3 luni si acuma sa agravat ni sa spus ca trebuia sa fac 6 luni pe an timp de 3 sau 5 ani .Tu acuma decizi dar ar fi bine sa consulti si un medic reumatolog
0
30-11-2008, ora 22:14
B2A
Nu este medic/terapeut
B2A
multumesc frumos pentru sfat, am sa vb zilele astea cu un medic, cred k si unul internist ar putea sa-mi dea tratament. nu vreau sa ajung la aslo 1200, mai ales ca durerile nu sunt puternice. As dori sa te intreb cum anume se procedeaza cu moldaminul- cine il face si daca vine acasa la mine, sau trebuie sa merg eu la un cabinet. Multumesc anticipat.
0
02-12-2008, ora 00:45
clara_carmen
Nu este medic/terapeut
clara_carmen
Moldaminul il face o asistenta si poti sa il faci la cab. medicului[ gratis] sau sa platesti pe cineva care stie si a mai facut injecti la tine acasa
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un dispozitiv pentru prelevarea probelor de sânge fără ace
  • Un dispozitiv imprimat 3-D ce poate detecta rapid anemia
  • A fost dezvoltat un sistem cu micro-ace pentru a analiza concentrația medicamentelor din organism
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Analize uzuale (și interpretarea lor pe scurt)
  • Un nou test de sânge are o predictibilitate mai mare a riscului de boli
  •