o mica umflatura in zona genitala

28-07-2009
nelicutza
Nu este medic/terapeut
nelicutza
de 3 luni am o mica umflatura in zona genitala, aproape de incheietura piciorului in partea dreapta. inainte de menstruatie dispare...iar dupa iar apare si atunci ma doare un pic vreo 2 zile, dar dupa aceea nu ma mai doare. ce ar putea fi?
5 comentarii
0
21-09-2009, ora 19:16
deyutza93
Nu este medic/terapeut
deyutza93
buna ziua
de cateva zile mi-a aparut o mica umflatura in zona organelor genitale in partea stanga de marimea unui bob de mazare, de culoare rosie, doare fffff putin cand ating mai insistent.
nu stiu ce ar putea sa fie si ce sa fac
mentionez ca mi-am inceput viata sexuala acum o luna dar imi e frica sa merg la ginecolog, si mie frica sa nu afle mama ca nu mai sunt virgina
deea(16 ani)
0
23-09-2009, ora 13:15
calciu
Nu este medic/terapeut
calciu
nu trebuie sa-ti fie frica de ginecolog. ar trebui sa-ti fie frica mai degraba de ceva neprevazut sau grav. desi eu personal consider ca mai puteai astepta 1-2 ani pana sa-ti incepi viata sexuala totusi iti dau un sfat; mergi la medic! mai bine iti faci griji degeaba decat sa regreti mai tarziu. depinde si unde anume ai umflatura aceea: interior, exterior, pe labiile mari sau mici, langa sau pe clitoris? nu ai specificat unde anume.
0
23-09-2009, ora 13:17
calciu
Nu este medic/terapeut
calciu
in functie de zona unde se afla poti deduce cauza: o iritatie, o infectie, o alergie, etc.
0
27-06-2011, ora 15:18
lovely00
Nu este medic/terapeut
lovely00
am si eu o problema :de cateva luni am o umflatura in zona genitala, cam cat o boaba mica de strugure, dar nu ma doare la atingere, ce as putea face sa imi treaca ?ma poate ajuta cineva ?
0
15-08-2011, ora 23:59
andreeanadina
Nu este medic/terapeut
andreeanadina
Buna seara am si eu o problema.Mi'a aparut o umflatura in zona genitala, in partea dreapta, aproape de incheietura piciorului. Cand ating doare.Cu cat apas mai tare cu atat doare mai tare.Si am apasat putin mai tare si a iesit ca de la un puroi.Un lichid alb.Inca mai sunt virgina. Dar de mers la ginecolog sau doctor chiar nu as vrea as fi foarte bucuroasa daca m'ati ajuta si pe mine sunt putin speriata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.