o intrebare despre cazu mamei mele

23-10-2010
ramona 34
Nu este medic/terapeut
ramona 34
as dorii de la un medic un raspuns la unele intrebari ce ma framanta de 3 zile in urma.si as dorii un raspuns obiectiv si sincer fara ocolisuri.mama mea este sub tratament psihiatric de 7 ani si cu 3-4 tentative de suicid.asa in mare sa zic despre ea, e ff vulnerabila si sensibila la orice si are depresii si atacuri de panica.noi familia o sprjinim cat putem si o inelegem deja si toate semnele bolii ei le toleram si ne purtam frumos cu ea dar, in urma cu 3 zile, in urma unei probleme de familie a cedat si a luat peste 200 de pastile si e in coma gr 3 la spital ajutata de aparate sa respire.toata lumea de acolo ne-a explicat ce implica starea ei, dartoti se feresc sa ne dea un pronostic.as dorii sa mi se spuna ce riscuri implica coma de gr 3 si ce sechele poate sa aibe avand in vedere ca are 52 ani si tensiune mica si operatii diverse-fiere, cezariana, fibrom, polipi pe colon-si noi am descoperit ce a facut la 30 min relativ dar totusi s-au absorbit cam 80%din medicamente.a luat 130 diazepam, 50 seroqel, vreo 40levopremazin, vreo 10 arketis.va rog astept raspuns urgent si va multumesc anticipat
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul