o dieta pentru a slabii usor

23-07-2010
teiubesc1213
Nu este medic/terapeut
teiubesc1213
buna..vreau si eu o dieta sau pot sa slabesc..am 1, 65 si 55 de kg..vreau sa scap de excesul de grasime de la burta, solduri..exercitii dieta..stiti cv?
va multumesc
4 comentarii
0
13-08-2010, ora 20:10
k3vin
Nu este medic/terapeut
k3vin
Cred ca sala te va ajuta sa ai ceva rezultate...dar trebuie sa fi perseverenta...si instructorul iti va spune si ce sa mananci.In 1 luna vei vedea schimbari dar sa ca nu va fi prea usor.
0
02-10-2011, ora 17:29
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cat mai mult sport si exclude din alimentatie dulciurile, prajelile, painea.
0
07-10-2011, ora 12:54
Baiatu_87
Nu este medic/terapeut
Baiatu_87
Cum bn te-a sfatuit Otilia107, renunta la dulciuri, prajeli, carbohidratii(cartofi, paste, etc). Asta este primul pas, sa mananci cat mai sanatos( atentie!nu sa te infometezi!!!)
Exista si o vorba, sa mananci dimineata ca o regina, dupa'masa ca o printesa si seara ca o cersetoare!

Ai un parc prin apropiere?Daca da, atunci este perfect...efortul aerob este cel mai indicat. Sfatul meu este sa mai gasesti 1-2 fete care vor sa slabeasca, si sa mergeti impreuna in parc la alergat...singura, daca nu esti invatata cu efortul, o sa renunti.

P.S. Nici Dumnezeu n-a creat lumea intr-o zi, asa ca te sfatuiesc sa intri in efort treptat!( de la putin...spre putin m mult si tot asa!)
Bafta!
0
13-01-2012, ora 21:46
Mytzza97
Nu este medic/terapeut
Mytzza97
pe langa un regim prescris de un nutritionist trebuie sa ai si vointa de te abtine de la almintele interzise de catre nutritionist... am slabit in 3 luni 18 kg... si am stat numai in casa... si m.am abtinut de la mancare jucanduma pe PC... :)) asta pe timp de iarna... deci daca ti regim poti sa slabesti fara fitness si sport... dar este indicat sa faci miscare in timpul regimului...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.