o carne crescuta in lateraul gatului

20-04-2012
roxolici
Nu este medic/terapeut
roxolici
buna ziua...acum ceva zile m-am uitat in gat si am observat o carne crescuta in gat de marimea unei seminte mai mariosare in lateralul gatului..este situata in partea stanga a gatului dupa peretii aceia palatini sau cum se numesc nu stiu exact...si inca ceva acesta carnita crescutae la terminarea peretelui palatin lateral stanga formanadu-se cum ar veni un al doilea perete in spatele primului.din cauza aceasta am senzatie de sufocare ma doare si se imflameaza acea partea cu acea carnita..am vocea mai ingrosata...mi este frica ca am tot citit multe pe internet..am fost la orl dar nu a observat-o si mi a zis ca am doar faringita pentru ca e rosie toata partea de gat in permanenta.amigdalele le am scoase si cand dadeam cu limba si aum cativa ani dupa ce le scosesem simteam carnita in gat dar nu am vazut-o decat acum ca m-am uitat sincer cu o lanterna.e posibil ca in momentul in care mi a smuls amigdalele sa fi ramas in partea acea carnea acea?sau e altceva?va rog din suflet sa imi dati un rasp.
1 comentarii
0
20-04-2012, ora 21:14
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. TE ai uitat in atlasul de anatomie????
cum trebuie sa arate un gat dupa amigdalectomie????
2 ai probleme gastrice, reflux gastric? consumi bauturi acidulate, fructe citrice, muraturi, otet?????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.