o.b.-uri la plaja si in apa

28-06-2007
b.daria
Nu este medic/terapeut
b.daria
am vazut ca multe femei folosesc tampoane interne la plaja, dar nu sunt sigura daca poti sa intri in apa...cat de sigur e? pt ca ultimul lucru de care ai nevoie la plaja e sa te trezesti cu o dara rosie pe picior...
6 comentarii
0
28-06-2007, ora 00:00
midnight
Nu este medic/terapeut
midnight
Buna Daria,
Poti folosi tampoane interne fara grija. Eu le-am folosit, atat pe plaja cat si in apa si nu am avut probleme. Nu uita sa schimbi tamponul, mai des daca il folosesti pentru a intra in apa.
Sper ca ti-am putut fi de folos.
0
01-07-2007, ora 00:00
b.daria
Nu este medic/terapeut
b.daria
multumesc mult, midnight, de fapt de asta si aveam nevoie, de confirmarea cuiva care chiar a folosit in situatia asta :) o vara frumoasa!
0
18-07-2007, ora 00:00
sw33t_angel
Nu este medic/terapeut
sw33t_angel
si daca esti virgina ?nu cauzeaza cu nimic?plss raspunde
0
18-07-2007, ora 00:00
midnight
Nu este medic/terapeut
midnight
Buna,
Daca esti virgina sunt sanse extrem de scazute ca tamponul sa rupa himenul. Sfatul meu este sa le folosesti fara sa iti faci griji. Sunt eficiente si te simti comod. Urmareste informatiile de pe prospectul din cutie pentru a te edifica mai mult. Sper ca te-am ajutat si am reusit sa raspund la intrebarea ta. Toate cele bune!
0
19-07-2007, ora 00:00
sw33t_angel
Nu este medic/terapeut
sw33t_angel
ms pt raspuns cu toate k inca am putina frica sa le folosesc, o sa evit pe cat pot, dar daca nu o sa am incotro o sa apelez si la ele, nu am chef sa ma dezvirginez singura:)))).app nu stiti nici o metoda prin care sa vina menstruatzia mai repede sau sa intarzie ??fara medicamente sau alte chestii care ar putea sa afecteze?am auzit de baii fierbintzi dar nu stiu daca au vreun efect.multumesc.o vara placuta !!
0
16-03-2009, ora 23:51
bianca26
Nu este medic/terapeut
bianca26
am mai scris o data...eu cred k m'am dezvirginat cu un o.b. mini :|:|:| regret din tot sufletu k am folosit aceasta tampenie...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Menopauza
  • Menarha - prima menstruatie
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  •