nu stiu daca am orgasm

18-05-2009
bibina
Nu este medic/terapeut
bibina
In timpul actului sexual ma simt foarte excitata, si simt tot mereu ca trebuie sa fie ceva mai departe. mi se intampla sa vreau atat de mult, incat daca sotul meu termina, ma simt foarte furioasa. Uneori, senzatia imi dispare brusc, si daca iese, eu simt ca am contractii vaginale. Sa insemne ca am avut orgasm, dar nu-l percep? Raman cu o senzatie dureroasa de excitatie, vreau foarte mult, dar nu mai sunt in stare. Alteori, simt o senzatie profunda, uneori nici nu mai aud zgomotele din jur, probabil ca am orgasm, dar nu am acea senzatie coplesitoare, cu toate ca senzatiile de placere sunt foarte intense. Am asemenea senzatii in timpul actului, tot mereu, placerea este atat de mare incat ma copleseste, dar simt ca trebuie sa fie ceva mai mult. Nu stiu daca am orgasm, si daca da, de ce nu-mi dau seama ? Ce ar trebui sa fac? Oare am ceva lipsa de hormoni? Nu fac bine ceva?
daca ma masturbez, prin presarea puternica a clitorisului, am orgasm uneori in cateva secunde, dar in timpul actului sexual presarea clitoridiana nu este atat de puternica si nu am orgasm. De asemenea, orgasmul clitoridian mi se pare slab fata de senzatiile profunde care le am la penetrare. Ma poate ajuta cineva?
4 comentarii
0
18-05-2009, ora 13:29
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna, parerea mea ca nu ai orgasm vaginal daca spui ca ramii furioasa si nu iti dai seama ca ai avut sau nu. de obicei dupa orgasm ramii epuizata depinde de intensitatea lui.nici nu stiu ce te-as putea sfatui.cred ca ar trebui sa te cunosti mai bine atit tu cit si sotul tau sa folositi anumite, , tehnici" pt a ajunge la, , placerea suprema", practica pozitia tu deasupra atunci penetrarea este mai adinca si se stimuleaza foarte bine clitorisul iar cel mai important ar fi sa iti golesti mintea, sa te relaxezi fara a te mai gindi daca ai orgasm sau nu
multa bafta!
0
18-05-2009, ora 13:39
bibina
Nu este medic/terapeut
bibina
multumesc pentru raspuns. adevarul e ca nu intotdeauna raman furioasa, dar chiar si atunci, placerea simtita este foarte mare, ma trec fiorii, ma simt ametita, atat doar ca nu vreau sa se termine si parca ma astept la mai mult. dar senzatia e... de plutire... sunt aeriana... Credeam ca am totusi orgasm. Sau poate ma intrerupe el fiindca termina in timp ce ma duc si eu? stiu ca la barbati e mai scurt. ( cred ca terminam odata...)
0
18-05-2009, ora 13:49
dear
Nu este medic/terapeut
dear
e foarte bine daca terminati odata foarte putine cupluri au orgasm simultan mai experimenteaza incearca sa
te autocunosti si sa te dezvolti sexual impreuna cu sotul tau iar pe urma o sa-ti dai sigur seama cind ai orgasm.
descrierea ta suna a orgasm numai ca mai e putin pina la finalul lui.
0
18-05-2009, ora 14:00
bibina
Nu este medic/terapeut
bibina
Multumesc inca o data. Daca el ar putea face ceva sa nu-i vina... Daca se abtine, chiar daca el continua miscarile, simt parca o raceala si imi trece totul...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: