nu stiu ce sa mai fac, am avut o candida si a revenit | Forumul Medical ROmedic

nu stiu ce sa mai fac, am avut o candida si a revenit

29-05-2006
aleera
Nu este medic/terapeut
aleera
in decembrie am avut o candida pe care am tratat-o cu metronizadol, clotrimazol crema introdus in vagin si cu glicerina boraxata pe limba. a trecut in 2 saptamani. apoi viata a revenit la normal, scurgeri nu aveam aproape deloc decat cand se producea excitatia.dupa primul contact sexual a aparut iar o scurgere mai abundenta si alba dar nu cum a fost la candida ci in cantitate mai mica.am luat iar metronidazol si a trecut. iar dupa contactul sexual a aparut aceeasi scurgere dar a trecut de la sine.in prezent nu mai am scurgeri albe decat putin dar simt o mica arsura in jurul vaginului si am si dureri in timpul actului sexual.am atins acea zona din jurul vaginului si ma ustura.nu stiu ce medicamente sa mai iau si ce sa mai fac. precizez ca nu am avut contact sexual decat cu un singur baiat si viata sexuala am inceput-o de 9 luni. va rog dati-mi un sfat deoarece momentam este cam greu sa ajung la ginecolog...
6 comentarii
0
29-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Fara un examen ginecologic si un examen de secretie este extrem de greu de spus care este cauza suferintei dvs.Asadar este aproape imposibil de prescris un tratament.
Faceti-va deci timp sa ajungeti la ginecolog.
0
29-05-2006, ora 00:00
aleera
Nu este medic/terapeut
aleera
multumesc pt raspuns. as vrea sa stiu daca aceste examene si consultatii costa mult deoarece sunt pe cont propriu si nu beneficiez de bani sau ajutor din partea parintilor!
0
30-05-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Pretul difera functie de localitate si de clinica unde va adresati.
Mergeti insa la medicul de familie si cereti trimitere catre ginecolog, astfel consultatia si probabil si analiza secretiei vor fi gratuite.
0
31-05-2006, ora 00:00
aleera
Nu este medic/terapeut
aleera
multumesc dar deja am gasit un medic ginecolog.am facut o programare iar consultatia costa 300 000.este o doamna in jur de 50 de ani (are cabinet particular si lucreaza si la maternitate) mi-a spus asistenta.sunt din buzau si sper sa nu fie un lucru rau ca are aceasta varsta inaintata.eu din contra ma gandesc la experienta! o zi buna
0
02-06-2006, ora 00:00
aleera
Nu este medic/terapeut
aleera
Doamna Doctor Evelyn, voiam sa va spun ca am fost la controlul ginecologic si mi-a fost dat urmatorul tratament asta dupa ce doar s-a uitat si nu a fost nici un examen de secretie: am de facut timp de 5 zile pana imi vine ciclul spalaturi vaginale cu tantum rosa si aplicarea cremei clotrimazol de 2 ori pe zi, apoi dupa ce imi trece ciclul voi avea a 2 a parte a retetei ce consta in pastile. va avea loc si tratarea partenerului.va rog sa vad dati cu parerea!multumesc!
0
03-06-2006, ora 00:00
aleera
Nu este medic/terapeut
aleera
Dna doctor as vrea sa va mai intreb daca este normal dupa ce imi fac spalatura vaginala sa ma usture acolo inauntru.e a 2 a oara cand o fac si tot ustura...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: