mi-a intaziat 5 zile...nu stiu ce sa fac :(

04-01-2008
S@mir@
Nu este medic/terapeut
S@mir@
buna..

Mie mi a intarziat ciclul cam 5 zile.avand in vedere, , , k ciclul meu nu e ink regulat, , , dar niciodata nu mi a intarziat mai mult de 3 zile...asa k am facut un test de sarcina.A iesit negativ. momentan sunt linistita, , numai k am sanii mari si grei si am o usoara usturime in zona intima, kteodata.stiu k o intarziere mazima ar trebui sa fie de 2 saptamani, iar dupa acest termen sa mi fac griji..numai k sunt ingrijorata, , , ma gandeam sa astept termenul de 2 saptamani si sa ma duc la un ecograf, , , CE MA SFATUITI???MULTUMESC ANITICIPAT
3 comentarii
0
04-01-2008, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Nu ai scris nimic de ce iti este frica? Cant ai avut contactul si cum te.ai protejat?
Testul de sarcina este si el mai relevant peste 2 saptamani...dar pana atunci poate sa.ti vina ciclul..asa ca relaxeazate si asteapta.
Nu ai ce sa schimbi !
0
06-01-2008, ora 00:00
S@mir@
Nu este medic/terapeut
S@mir@
multumesc foarte frumos.
de protejat m am protejat doar cu pelicule, , , kiar si in perioada in kre a avut loc ovulatia, , , numai k prietenul meu a f foarte atent si a ejaculat afara...kiar dak ne am protejat
de ce mi e mie frik?mi e frik sa nu fii ramas gravida:(
pt k nu as vrea sa trec printr un alt chiuretaj
si dak nu mi vine ce ma sfatuiti sa fac?am mai facut un test de sarcina k totusi sunt km nerabdatoare...insa si acela a iesit negativ, , , dar nu inteleg dc intarzie atat de mult...se poate sa fie vreo infectie urinara cauza???nu stiu ce sa cred...zice ti mi si mie din ce kauze poate intarzia ciclul in afara de SARCINA??
0
24-03-2013, ora 12:54
izabia
Nu este medic/terapeut
izabia
Buna. Am si eu o nelamurire. mi-a intarziat 4 zile, ar trebui sa imi fac griji? luna trecuta mi-a venit pe 20, eu am o mentruastie regulata, pana acum imi venea cel mult cu o zi, 2 inainte sau 1, 2 dupa data precedenta. dar nu stiu acum de ce mi-a intarziat atat. Mi-am facut un test in dimineata asta si a iesit negativ. pe 15 martie am fost la ginecolog din cauza unei raceli si ceva infectii, mi-a dat ca medicament ciprinol, softigyn si cervugid, din care am inceput sa iau doar ciprinolul de pe 20. e posibil sa imi fi intarziat din cauza asta sau e posibil sa fiu insarcinata si sa nu imi fi iesit la testul care l-am facut? plus ca nu am nici un simptom ca mi-ar veni, in general ma doare burta, spatele, mi se umfla sanii, dar acum nimic. va rog sa imi raspunndeti. multumesc:*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •