nu stiu ce am ca 2 doctori nu au stiut e sa imi faca

26-11-2010
ancuta25
Nu este medic/terapeut
ancuta25
sa incep
in august anul trecut au inceput problemele
inainte aveam scurgeri maronii aproape zilnic in afara de ciclu
apoi au fost perioade de doua luni in care cred ca in perioada ovulatiei timp de o saptamana aveam scurgere alba de cand ma ridicam dimineata din pat aveam impresia ca fac pe mine apoi continua in cursul zilei o scurgere normala(nu mirosea urat sau sa aiba alta culoare), aveam dureri de ovare si ma durea si pe interior de nu putem sa ma culc cu sotul apoi trecea totul fara ca sa iau calmante sau pastile(nu sant adepta pastilelor).
am fost la primul doctor a zis ca am anexita si mi-a dat antibiotic si a zis ca daca nu imi trece imi da niste anticonceptionale cu dozaj mic de hormoni.nu am mai fost la el cer ca am luat antibioticul 10 zile dupa care nu s-a intamplat nici minune.
apoi a tot urmat totul normal adica cu scurgeri maronii micute zilnic in special dimineata
luna trecuta am fost la un al medic am facut testul papanicolau si testele de secretii.nu mi-a gasit nimica
dar a gasit un chist mic dar a zis ca e posibil ca nu el sa imi dea scurgerile, mi-a dat sa fac timp de doua luni cate 5 zile de tratament din prima zi de ciclu pana in a 5. am luat o luna(adica zanocin 200:1 la 12 ore; metronidazol : 2 pe zi si supozitoare clafen 100 : 1 seara)nici o minune
dar in ziua a 14 de ciclu(cred ca ovulatie) am avut o durere ascutita ce m-a taia de la buric in jos dar nu mult timp si apoi a inceput sa curga scurgere maronie ca si cum facem pe mine la perioade scurte de timp si de dimineata cand m-am ridicat din pat am crezut ca am facut pe mine si apoi in cursul zilei doar am avut scurgere normala cantitativ dar putin maronie.temperatura intravaginala e de 37.1 de ieri.pana ieri a fost de 36.1, 36.5 .
scuze de lunga povestire dar am si eu mare nevoie de ajutor
va rog
nu stiu ce sa mai fac mai ales ca vreau sa raman gravida la inceputul anului
precizez ca am 26 de ani si nu am nici o nastere si nici un avort


va multumesc
2 comentarii
0
27-11-2010, ora 20:00
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
La 3 luni de la descoperirea acelui chist trebuia repetata ecografia.Sunt necesare si dozari hormonale [ estrogeni, TSH, prolactina etc. ]. Ce greutate ai ? Ai menstruatie regulat, lunar ?
0
28-11-2010, ora 18:19
ancuta25
Nu este medic/terapeut
ancuta25
luna trecuta mi-a gasit chistul si da in ianuarie trebuie sa ma duc la ecograf
menstruatia o am la 29 de zile
da e regulata
am sa fac luna asta care vine
multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.