mancarimi si usturimi in zona genitala, la exterior

01-04-2007
somebody
Nu este medic/terapeut
somebody
am observat ca in ultimul timp, nu stiu exact cat de des, apar senzatii de mancarime si usturime la nivelul genital, in exterior nu interior, de asemenea labiile par inflamate, sunt rosii si arata ca si cum s-ar lua pielea, se fac anumiti frecatei. din cand in cand in momentul cand fac sex apare o senzatie neobisnuita de usturime, arsura, la fel si cand urinez. ma poate ajuta cineva? sa aflu despre ce este vorba, daca este grav sau nu? voi merge si la un doctor dar as vrea sa stiu parerea voastra pentru inceput, deci va rog din suflet sa ma ajutati
2 comentarii
0
01-04-2007, ora 00:00
crysty
Nu este medic/terapeut
crysty
NU E SUFICIENT CE-TI VOI SPUNE, DAR VREAU SA-TI DAU UN SFAT DE CARE A M AVUT EU CANDVA NEVOIE.DU-TE LA UN DOCTOR.AM AVUT SI EU APROXIMATIV ASTFEL DE SIMTOME, DAR ORICUM NU POT SA ZIC CA E ACEASI BOALA. POATE FI O CANDIDOZA SAU ALTCEVA TRANSMISIBIL SEXUAL.GASESTE-TI UN DOCTOR BUN, DAR IA-TI SI PARTRENERUL CU TINE. E FOARTE IMPORTANT SA VA TRATATI IN ACELASI TIMP.EIMPORTANT SA NU FII STRESATA SI SA GANDESTI POZITIV SI SA AI IMUNITATEA PUTERNICA CA ORGANISMUL TAU SA RECTIONEZE LA TRATAMENT. NU TREBUIE SA AI EMOTII CACI TOTUL O SA IASA BINE AI INCREDERE SI NU UITA GANDIREA POZITIVA ASIGURA 50% DIN TRATAMENT
0
02-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa ai o candidoza vaginala. Mergi la un dermatolog sau un ginecolog petru examen clinic si tratament!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.