tot timpul am avut ciclul f scurt 3-4 zile si f. neregulat

02-02-2007
bianca2007
Nu este medic/terapeut
bianca2007
am 22 ani si daca ma poate ajuta careva, v-as multumi.
Tot timpul am avut ciclul f scurt 3-4 zile si f regulat. in data de 8 febr. a venit regulat, iar in 22 m-am trezit cu o durere f puternica, si am observat un fel de sange f gros si f inchis la culoare, negru, parca amestecat cu ceva praf. nu m-am speriat chiar asa tare, dar mai tare mi-e frica ca deja ii 2.02 si inca nu s-a oprit. nu m-am dus la control ca tot am zis ca astept sa se opreasca, deja nu mai ii asa negru dar ii f multa cantitativ.
nu iau anticonceptionale, dar pe 15 am luat postinor, poate avea legatura? mai tre sa precizes ca acuma-s 5 ani am facut un avort. nu stiu ce sa mai cred, poate fi o infectie? sau un bts? ce ar trebui sa fac? va rog.
6 comentarii
0
03-02-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Postinorul este un anticonceptional folosit in cazuri extreme.
El poate deregla menstra si ciclul menstrual.
Nu este exclus sa fi fost o sarcina pierduta.
Trebuie sa va luati temperatura pentru a exclude o infectie.
Mai trebuie stiut daca durerea care a aparut a fost si pe zona lombara (la spate)
Se impune cat de urgent un consult medical insa pana atunci mergeti la farmacie si cumparati CLOROCALCIN solutie din care luati cate 50 picaturi de trei ori pe zi.Cumparati si un complex de vitamine din care administrati doza recomandata in prospect.
Va rog sa raspundeti cat mai repede intrebarilor( febra si dureri ?) pentru a va putea ajuta mai mult in aceasta problema.
Dr Soare
0
05-02-2007, ora 00:00
bianca2007
Nu este medic/terapeut
bianca2007
nu am avut febra chiar de aia mi se pare ciudat. vreau sa intreb clorocalcinul se da fara reteta?inca nu s-a oprit de tot sangerarea dar deja aproape ca nu mai curge, ii ceva lichid maro inchis. in legatura cu durerea nu a fist in partea lombara,. as mai avea o intrebare poate avea ceva legatura cu faptul ca am slabit f mult intr-un timp f scurt, aproape 10 kg, am 45 kg, si am slabit in 2-3 luni, fara sa fac nici un fel de sport
0
05-02-2007, ora 00:00
Uni-K
Nu este medic/terapeut
Uni-K
Draga Bianca...nu te ingrijora..este un efect in urma administrarii Postinorului.Multa sanatate!
0
04-07-2009, ora 08:53
rocsa91
Nu este medic/terapeut
rocsa91
am avut luna trecuta menstruatie pe 10-15 nu retzin exact si akum mi'a venit p 2.07 si pe 20 plec la mare.imi mai potae veni odata la sf lunii?si cred k am racit nu shtiu dc pt k imi curge mai mult adik cu mult mai mult...si am luat 20 de picaturi de clorocalcin...are ceva? multumesc
0
13-06-2010, ora 00:00
deeiutza
Nu este medic/terapeut
deeiutza
buna! sunt foarte nelinistita pana luna aceasta am avut un ciclu regulat si in aceasta luna am inceput un tratament pt hirsutism cu androcur si mi-a intarziat ciclul am avut dureri de burta dureri de sani dar au trecut si momentan imi curge un lichid maroniu si gros si nu stiu ce sa cred... e posibil sa fie de la pastile? sau ce poate fi?:(
0
14-06-2010, ora 13:31
naditz
Nu este medic/terapeut
naditz
buna ziua va-s ruga frumos sa mi raspundeti si mie, am o problema si nustiu cei ma doare foarte tare in prag si cind merg la viceu am o usturime groaznica dar dupa ce termin imi apar citeva picaturi cu singe la culoare e deschi, si mereu am disconfortul de durere si usturime. varog ajutatima si datimi un sfat cu ce pot trata si cei asta. cu respec va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • De ce întârzie menstruația?
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •