nu simt placere

22-09-2006
simonyka
Nu este medic/terapeut
simonyka
Problema mea este urmatoarea : mi-am inceput viata sexuala cu 1 luna in urma si am avut aproximativ 15 contacte sexuale pana acum.primele au fost dureroase, durerea scazand progresiv...la ultimul contact nu am mai simtit durere dar nici placere absolut deloc.doar ca si cand ceva imi intra si iesea din vagin...este oare o problema de moment sau e posibil sa continue pe viitor? e normal? as vrea sa stiu ce e de facut.
Va multumesc anticipat!
15 comentarii
0
02-10-2006, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
Avind in vedere faptul ca ati avut o serie de contacte sexuale dureroase, faptul ca nu simtiti placere e oarecum de inteles. Cu certitudine, in timp, problema va disparea
0
02-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Fiti cat mai relaxata nu va mai concentrati asupra actului sexual in sine si nici asupra aparatului genital. Continuati, , preludiul" si in timpul actului sexual (sarut, mangaieri, cuvinte frumoase cu incarcatura erotica). Atentie ca partenerul sa nu ejaculeze prematur- sub 10 minute de la intromisiune (aceasta poate reprezenta o problema) Orgasmul poate sa apara si la cateva luni de la inceperea vietii sexuale.La inceput apare doar placerea psihica, dupa care incep sa apara si senzatiile locale genitale.Atentie nu stimulati clitorisul in exces inaintea actului sexual.O presiune prea mare asupra lui il poate desensibiliza.Daca insa in cateva luni nu apar progrese, este bine sa faceti un consult medical. Cu stima, Dr Soare
0
21-05-2007, ora 00:00
Loredanna6
Nu este medic/terapeut
Loredanna6
Sal am avut si eu pb de genu cand mi-am inceput viata sexuala, desi primele contacte nu au fost dureroase, dar nu simteam altceva decat ceva care iese si intra, desi imi iubeam f mult partenerul.Asa e la inceput, o sa treaca cateva luni pana cand o sa simti macar putina placere, iar in timp cu cat o sa-ti cunosti mai bine corpul cu atat vei putea ajunge mai usor la orgasm.
0
12-07-2007, ora 00:00
michaela2007
Nu este medic/terapeut
michaela2007
fara sa vreau sa te jignesc, iti spun ca pentru inceput 15 contacte intr-o luna e cam mult.Poate esti nerabdatoare sa simti placerea aceea normala la un act sexual, dar nu exagera pt ca iti poate face rau, iar nu bine.Toate trebuiesc facute cu rabdare MAI ALES DIN PARTEA LUI.De obicei ei sint cei nerabdatori si uita de preludii romantice si uneori chiar de iubire...Fii atenta, conteaza cum incepi viata sexuala.Sotul meu m-a inteles foarte bine, desi era cam nerabdator.Cu toata intelegerea lui, insa, au durat vreo 4 luni pina cind a fost bine.Succes...
0
31-01-2010, ora 18:11
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
un sfat : nu faci sex cand vrea el, faci cand doresti tu. daca nu esti excitata, normal ca nu simti placere si doare. poate partenerul e "prea mare". cauta atunci sa lubrefiezi...
0
28-02-2010, ora 03:12
89LOREDANNA
Nu este medic/terapeut
89LOREDANNA
acelasi lucru patesc si eu.prin contact sexual nu reusesc niciodata sa am orgasm, orikat as incerca.Insa am f repede doar dak ne jucam cum s-ar spune...cu penisul doar printre labii sau pur si simplu frecandu-ma de el...si atunci kiar tre sa am picioarele lipite si muskii de la picioare f incordati.DC OARE ASA?NICI IO NU STIU.POATE AVETI VOI VREUN RASPUNS
0
10-03-2010, ora 21:44
valeria gry
Nu este medic/terapeut
valeria gry
buna! ne cunoastem de 2 ani si urmeaza sa ne casatorim anul acesta...eu am 21 de ani si el 27...eu nu am simtit niciodata placere in timpul actului sexual...el ejaculeaza foarte repede...(un lucru f important el spune ca eu sunt prima cu care a facut dragoste)deci el sia inceput viata sexuala la 25 de ani...poate fi asta o problema din cauza ca ejaculeaza foarte repede nu ma simt nici eu bine????astept un raspuns va rog...
0
23-03-2010, ora 00:46
GabiELLA
Nu este medic/terapeut
GabiELLA
valeria, daca intr-adevar esti prima cu care s-a culcat, da, eu cred ca este normal sa nu-si poata controla ejacularea. Din cate stiu eu, pt asta e nevoie de timp si experienta in acel timp. Cu siguranta de asta nu te simti bine.
Sfatul meu e sa discutati despre asta, sa-i explici ce-ti place, cum, unde, si poate macar un altfel de orgasm sa-ti ofere pana reuseste sa-si controleze ejacularea. Poate si o discutie cu baietii lui i-ar prinde bne, daca nu, trimite-l la medic pt sfaturi. ;)
Iti doresc sa ai parte de un orgasm cat mai curand ;)
0
23-03-2010, ora 12:50
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
ejacularea precoce poate sa dureze si dupa ce castiga experienta. eu cred ca trebuie sa te impaci cu ideea ca mai mult de atat nu poate si sa hotarasti daca asta e important sau nu in viitorul vostru.
ce sa mai zic, el ar putea sa te faca sa te simti bine si daca are pb asta, sa te stimuleze in alt mod, mai ales daca vede ca tu nu ai nicio placere. dar...se pare ca nu prea are habar.
0
13-04-2010, ora 15:10
valeria gry
Nu este medic/terapeut
valeria gry
ms de sfaturi gabi..dora...sunteti niste dragutze...voi incerca sa vb cu el...desi el nu stie ca ca nu ma simt bine...si m-am gandit ca o sa se simta el prost...
0
13-04-2010, ora 15:12
valeria gry
Nu este medic/terapeut
valeria gry
dar stit ce am mai uitat sa precizez..in timpul actului eu am o durere cand ma atinge cu penisul intr-un puct anume...poate si din cauza asta nu reusesc sa ajung la orgasm...credeti ca asta e cauza...?mc
0
14-04-2010, ora 17:26
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
posibil sa fie din cauza dimensiunii...daca e prea mare ( lung ) sau "actioneaza" prea in forta cred ca iti atinge colul. asa cred! na ca m-am rusinat ! sa nu rada careva de mine ca discut astfel de chestii.incearca sa fii excitata inainte sa presteze si faceti mai usurel.
aia cu orgasmul e de multe ori o cauza pierduta. nu toate femeile reusesc, dar macar sa te simti bine.
0
14-04-2010, ora 17:29
dora_s
Nu este medic/terapeut
dora_s
nu, sa ii spui ca nu te simti bine nu e cea mai buna alegere. mai ales daca e ceva serios intre voi.
dar ar trebui sa stie el ca nu te simti bine daca ar avea experienta.
0
15-04-2020, ora 17:37
Ioana Maria
Nu este medic/terapeut
Ioana Maria
De ce ma gadil când prietenul meu vrea sa ma pupe pe corp?
Sau sa ma stimuleze pe cale orală
0
24-01-2021, ora 10:03
Satisfac femei
Nu este medic/terapeut
Satisfac femei
Bună eu am o problema am un apetit sexual foarte mare și cu soția nu ma pot satisface cum doresc eu mulți miau recomandat sa caut alte femei pentru aceasta problema ce sa fac
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: