nu pot sa respir si transpir abundent

18-09-2012
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
buna ziua, numele meu este raluca.de cateva zile ma confrrunt cu o problema. nu pot respira decat in anumite pozitii ma cam doare in spate in partea stanga si am impresia ca durerea radiza pana in mana. nu tusesc, stranut, nu mi curge nasul nu am febra sau frisoane, insa am senzatia cand respir ca aerul dinauntru este foarte ferbinte si respiratia e urat mirositoare. amigdalele nu le mai am deci nu ma plang de dureri de gat, inainte sa nu pot respira m a durut in spatele urechilor in urechi si mi a curs sange din nas. acum iau zinat am luat 4 pastile insa nu vad nici o diferenta.iau si vitamax si paracetamol sera. anul trecut am stat in spital cu aceeasi problema nu a iesit radiografia rea insa medicii nu si au dat seama ce poate fi de nu pot respira. precizez ca la fel desi am facut tratam o sapt abia peste o alta sapt am reusit sa respir. va rog sa ma ajutati cu un sfat. aveti idee ce poate fi? mentionez ca transpir si obosesc repede! va multumesc
2 comentarii
0
18-09-2012, ora 20:11
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,

Ar trebui sa consultati un medic pneumolog in vederea efectuarii unei radiografii pulmonare (daca nu ati facut) si unei spirometrii, pt a vedea cum sunt parametrii respiratori.
De asemenea niste analize: hemoleucograma, VSH, exudat faringian.

Multa sanatate!
0
23-09-2012, ora 19:16
raluca88
Nu este medic/terapeut
raluca88
va multumesc mult! asa voi face

o seara frumoasa! cu respect, raluca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.