nu pot sa respir adanc... Nu mai pot sa-mi umplu plamanii de aer la capacitatea lor

03-06-2011
amy22
Nu este medic/terapeut
amy22
In ultimul timp am probleme cu respiratia si asta se manifesta prin faptul ca nu mai pot respira adanc.Nu mai pot sa-mi umplu plamanii de aer la capacitatea lor si cand ajung la inhalarea de aer "maxima" simt ca pur si simplu nu mai au unde sa se extinda plamanii si pun presiune pe osul pieptului ceea ce este extrem de inconfortabil. De precizat ca ceea ce am numit eu "cantitatea de aer maxima" este cam 3/4 din cat puteam inhala intr-o respiratie adanca inainte.
Si cand casc mi se taie cascatul pe la jumate pentru ca nu mai intra aer in plamani. Mi s-a mai intamplat, dar astazi m-a tinut cel mai mult...Ma tem sa nu fie ceva in neregula cu inima pt ca acum simt o foarte usoara amorteala in mana stanga si nu pot sa dorm. Va rog as vrea un sfat...unde sa ma duc si ce sa fac?!??
6 comentarii
0
08-08-2011, ora 21:04
tema
Nu este medic/terapeut
tema
S-a imbunatatit starea ta pana acum? daca nu, mergi la un cardiolog.
0
08-08-2011, ora 22:34
ChristianoRolando
Nu este medic/terapeut
ChristianoRolando
Asa am eu, insa doar cand am extrasistole..incearca sa te relaxezi :D Si eu sunt destul de panicat desi cica totul e ok cu inima mea :D
0
08-08-2011, ora 22:35
ChristianoRolando
Nu este medic/terapeut
ChristianoRolando
aaa...si daca starile persistamai mult de cateva zile, mergi la medic !
0
09-04-2012, ora 04:44
leustean dorin
Nu este medic/terapeut
leustean dorin
acelasi lucru l-am patit si eu.totul se manifesta printr-o insuficieta respiratorie si un cascat taiat la jumate simteam ca ceva in capul pieptului este in plus si nu-mi lasa plamanul safie alimentat la maxim..am facut si ecaghe si radiografie la plamani dar toot nu au ajutat cu nimik mi sa spus cas perfect sanatos la ambele..aveti ideee ce ar puea cauza aceasta insuficienta respiratorie si taierea cascatului mentionez, cascatul este foarte excesiv
0
17-04-2012, ora 19:03
viorica_
Nu este medic/terapeut
viorica_
Si eu am acuzat asa ceva, medicul mi-a facut ecocardiografie si mi-a spus ca nu e nimic la inima.Se pare ca era de la lipsa de magneziu si mi-a recomandat Magnerot, care a avut rezultate.
0
17-04-2012, ora 19:06
leustean dorin
Nu este medic/terapeut
leustean dorin
oare de la asta sa fie de la lipsa de magneziu?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici