nu pot sa ma opresc din urinat

29-01-2009
abamaria
Nu este medic/terapeut
abamaria
Buna ziua! MA numesc Irina Polizu am 26 ani si am o intrebare.

Nu pot sa ma opresc din urinat. Nu mi s-a parut niciodata o problema lucrul asta si de fapt nici nu am bagat de seama pana de curand cand am descoperit ca toata lumea din jurul meu poate sa se opreasca din urinat la comanda. Mi s-a parut incredibil. eu nu pot. E normal? Poate lucrul asta sa-mi dauneze in vreun fel? mentionez ca am niste usturim foarte neplacute la urinat de vreo doi aanicare persista in ciuda oricarui tratament urmat.

Multumesc mult!
Irina
4 comentarii
0
29-01-2009, ora 21:09
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Ati efectuat urocultura?
0
30-01-2009, ora 20:14
Dr. Bociu Crina
Obstetrica-ginecologie, Londra
Dr. Bociu Crina
aţi născut copii? dacă da, s-ar putea să se fi slăbit muşchii perineali şi din cauza asta să nu vă puteţi opri
0
02-02-2009, ora 01:05
abamaria
Nu este medic/terapeut
abamaria
da, am facut chiar mai multe uroculturi toate au iesit bine, desi eu de 2 ani am niste usturimi ingrozitoare la urinat. Usturimi care au inceput la cateva zile de la nastere. Am nascut prin cezariana. Dar nu cred ca are vreo legatura. Eu nu ma pot opri din urinat "la comanda" dintotdeauna. De cand ma stiu. Am incercat. dar in zadar. Incordez fesele sau muschii interiori ai pulpei, nicidecum muschii perineali. Nu-mi iese niciodata. Parca nici nu-i simt. Nu pot sa-i localizez decat la atingere. Sper sa nu fie ceva grav. In afara de faptul ca am reclamatii " la pat". :))

Multumesc!
Irina
0
13-02-2009, ora 00:36
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Irina, pai atunci mergi la un medic sa te consulte!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cauzele urinărilor frecvente - afecțiuni posibile
  • Din ce cauză mergi des la toaletă
  •