nu pot respira.. am o tuse seaca care nu mai trece

25-03-2015
madycretu
Nu este medic/terapeut
madycretu
buna ziua am o problema de sanatate care dureaza mai mult de 2 luni locuiesc in israel unde in urma cu vreo doua luni a avut loc o furtuna de nisip rosu care ma dat peste cap de atunci simt ca un discomfort in piept durere la respiratie atit in piept cit si pe partea din spate a plaminilor aceasta schinbinduse de la un plamin la celalalt am momente cind simt ca ma sufoc ca si cum nu am aer sa respir si o tuse seaca care citeodata este mai mult citeodata mai putin dar care niciodata nu dispare ma trezesc dimineata cu ploapele unflate nu stiu daca are vreo legatura dar am observat ca cam din acea perioada mi se intimla m am prezentat la medic am primit antibiotice pt bronsita si astm care nu m au ajutat deloc am facut inhalatie timp de mai multa vreme fara nici un rezultat si am primit pastile antialergice care nu au dat nici un rezultat am facut o radiografie care arata ca nu am o pleomonie sau raceala nu fac febra si nu am facut cind respir adinc simt intodeauna acea durere in piept si simt ca o presiune care ma apasa si nu mai pot respira ce ma sfatuiti sa fac ce sa cer la doctor ?? am 40 de ani si lucrez intr un salon de infrumusetare ca cofeza se poate sa aiva si vopseaua de par vreun amestec in toata aceasta poveste ? va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra care mi ar fi de mare ajutor
1 comentarii
0
26-03-2015, ora 20:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
poate fi o faringita iritativa
si de la substantee chimice
si de la alimentele acre, acide, acidulate
de la un reflux gastro-esofagian
tratamentul implica
regim alimentar corect, gargara, inhalatii, solutii ulieoase de baut si de badijonat faringele
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Urgențele respiratorii (pulmonare) - cum să le recunoști și ce să faci
  • Tipuri de tuse pentru care trebuie să te îngrijorezi
  •