nu pot ramine insarcinata desi sint sanatoasa

07-01-2009
marga30
Nu este medic/terapeut
marga30
casatorita in slovacia de 11ani anul 2001am pierdut o sarcina la trei luni chist.de atunci nu am mai ramas.sept.2008am facut operacie laparoskopica au depistat cresteri pe zona apendicita, am avut penitonita la virsta de 13ani, trompele au fost trecatoare, in okt am avut ivf pe 30am avut 6oua dintre care 4au fost bune si 2miau bagat nu sa prins, va rog sa ma sfatuiti ce sa fac deoarece imi doreck foarte mult un bebe...tin sa adaug ca nu am relatie sexuala continua deoarece sotul are probleme psihice, dar smermiologia a fost in regula, ciklul meu este de 30zile, ultimil lam avut pe 20dec.2008, va rog sfatuitima ce sa fac cind si cum sa fac ce sa folosesc si cum sa reusesc va multumesc anticipat astept cu nerabdare raspunsul dumneavoastra.ps...am 30ani si am fost decit de doua ori insarcinata desi nu mam ferit...prima am avuto la 17ani si lam dat afara...ceea CE REGRET MULT DAR nam avut inkotro, acumeste greu va multumesc margareta boldižarova
2 comentarii
0
08-01-2009, ora 18:13
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu trebuie sa-ti pierzi speranta, trebuie sa mai incerci cu fertilizarea in vitro.Poate ca ar trebui sa vii intr-o vacanta la Bucuresti sau la Cluj , sa te internezi intr-o clinica de ginecologioe si sa incerci din nou insamantarea aici, la noi.Numai bine!
0
14-01-2009, ora 00:02
mikymiha
Nu este medic/terapeut
mikymiha
buna, si eu la randul meu nu am ramas insarcinata, si am un an de zile in care eu si sotul nu ne mai ferim, inca nu am fost sa vad despre ce e vb, dar e posibil sa am ceva?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.