nu mai stiu ce sa fac

08-08-2012
aliush25
Nu este medic/terapeut
aliush25
buna am si eu o problema care ma framanta de la ultimul contact sexual au trecut 3 luni am avut 2 menstruatii dar am crezut ca am ramas insarcinata am facut 8 teste de sarcina negative ultimul ecograf luni in care se vedea endomentrul foarte ingrosat, dar totusi luna aceasta menstruatia nu apare nici cum.ginecoloaga mi-a dat tratament cu duphaston 2 pe zi timp de 5 zile si mi-a spus ca daca in intervalu acsta de timp nu vine sa mai iau 5 zile dar totusi menstruatia nu da nici un semn ca ar venii.mi-e foarte frica ca e sarcina.e posibil dupa 3 luni sa nu o vada la ecograf abdominal?menstruatia de ce nu vine? mi-e ft frica
2 comentarii
0
10-08-2012, ora 01:18
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu esti insarcinata, ai o dereglare hormonala. Orice femeie are asa ceva in viata si nu este grav, se rezolva. Urmeaza tratamentul cum ti-a fost prescris si stai linistita.
0
10-08-2012, ora 17:17
aliush25
Nu este medic/terapeut
aliush25
Iti multumesc mult pentru raspuns adevarul e ca mam stresat foarte mult si inca ma stresez pentru ca nu mi-as dori un copil si mai ales dupa 3 luni nu as mai avea de ales.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici