nu mai am chef de sex

08-12-2009
bob_de_mazare
Nu este medic/terapeut
bob_de_mazare
buna, am o problema, destul de grava, din mai multe motive medicale mi-a pierit cheful de sex. si prietenul meu a inceput sa fie deja frustrat de asta.. si pur si simplu nu stiu ce sa fac.. ca nu ma atrage ideea de sex.. nu sunt excitata si mereu cand ma gandesc la sex ma gandesc ca ma doare.. pt ca in mare parte asta este problema ma cam doare in timpul actului sexual din mai multe pozitii si imediat cum simt un discomfort incep sa ma stresez si nu ma mai gandesc la actul sexual si cand il fac il fac mai mult din obligatie oarecum.. si nu vreau sa fie asa.. dar nu stiu ce sa mai fac.. in 2 luni noi nu facem sex decat de 2 ori si asta este maxim.. deci nu e bine deloc asa.. cum sa procedez?am nevoie de ajutor!
3 comentarii
0
08-12-2009, ora 17:13
eu17
Nu este medic/terapeut
eu17
nu e nici o boala asta stai linistita ca 100% ca nu esti singura.
0
08-12-2009, ora 17:13
eu17
Nu este medic/terapeut
eu17
apropoo din ce motive medicale? daca nu sunt prea indiscreta
0
11-12-2009, ora 14:54
vn91mon
Nu este medic/terapeut
vn91mon
sincer si eu am intr-un fel sau altul problema asta, nu e chiar ca in cazul tau 1 data pe luna...dar mai mult de 2 ori pe saptamana nu pot sa o fac pt ca ma irit si ma ustura groaznic cu toate ca as vrea mai des dar cand ma gandesc la usturimile care urmeaza imi piere cheful...oricum o sa ma duc la doctor zilele astea si sper sa imi treca si tocmai deasta iti recomand si tie sa te duci in legatura cu durerile pe care zici tu ca le ai si din cate am mai citit pe net la tine s-ar putea sa fie vb de apetit sexual, acesta scade din multe cauze: stres, frica, durere, experiente neplacute, anticonceptionale, etc...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •