nu imi aduc aminte ca m-am certat ieri.e grav?

13-09-2008
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
sotul meu imi spune azi ca ieri a vrut sa cheme salvarea pentru ca am facut o criza de nervi dar problema este ca eu nu imi aduc aminte.este posibil asa ceva?specific ca nu am probleme cu nervii si nu mi s-a mai intamplat asa ceva.cred...ce ar trebui sa fac? pt ca daca are dreptate am o problema.desi totusi mi se pare absurd sa nu imi aduc aminte.multumesc anticipat
7 comentarii
0
13-09-2008, ora 00:00
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
vai nu am vergheta pe deget iar eu nu o dau jos niciodeta
0
13-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
sa nu fie vreun joc de-al sotului tau!!!!mergi la un psiholg eventual!!
0
13-09-2008, ora 00:00
ileana_cons
Nu este medic/terapeut
ileana_cons
Buna ziua,
Da, e posibil asa ceva. Se poate intimpla sa blocam anumite amintiri traumatizante, sau perioade stresante din viata noastra (si asta se numeste amnezie disociativa). In general persoanele care folosesc acest mecanism (inconstient) de aparare nu o fac doar o singura data. E prima data cind se intimpla sa ceva? Mai exista perioade in viata dv din care sa nu va amintiti mare lucru? Daca mai apar astfel de probleme, adesati-va unui psihiatru. O solutie buna este psihoterapia. Va poate oferi modalitati mai eficiente de a va descurca cu astfel de stresuri.
Multa sanatate,
Dr. Ileana Constantin
Medic rezident psihiatrie
0
14-09-2008, ora 00:00
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
va multumesc pentru promtitudine, incercam sa luam masuri impreuna pt rezolvarea acestei probleme, doamna Jaquelinne nu e vorba de manipulare asta am crezut si eu la inceput dar are martori care spun acelas lucru, persoane in care ma incred.atunci am intrat de fapt in panica dupa ce am verificat vb lui.da recunosc ca am avut o viata plina de incercari la care multi nu ar rezista dar am stiut sa rezolv groaznicele probleme, si sa incerc sa le uit sau cel putin sa nu ma gandesc acolo.tot timpul am criticat copii americani care desi au totul chear si dreptul la opinie ajung criminali, obsedati, nefericiti, inadaptati etc iar noi copiii comunismului carora ni s-a impus respectul fata de tot si toate nu suntem domne asa introvertiti si uite nu ajungem sa ne omoram parinti, ba chear ii intelegem.Am pus intrebarea aceasta aici deoarece am ajuns la un moment sa cred ca am fost nebuna tot timpul si nu mi-am dat seama.oricum luni merg pana la doctor sa rezolv aceasta problema.
0
14-09-2008, ora 00:00
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
roxana sincer imi pare rau pt tine si probabil daca ar fi fost vb de o manipulare era mai bine...dar cu siguranta cu ajutorul doctorilor si a familiei vei reusi sa iti revii!!eu iti doresc multa sanatate, curaj si puterea de a trece peste orice obstacol al vietii!!numai bine!!
0
16-09-2008, ora 00:00
robymat
Nu este medic/terapeut
robymat
Mergi linistita la doctor si nu te speria Am patit si eu ceva asemator cu tine, insa mai grav. Desi am fost mai grav, acum datorita tratamentului sunt foarte bine. Pot spune ca nu mai am nimic.
Multa sanatate!
0
18-09-2008, ora 00:00
roxana_2008
Nu este medic/terapeut
roxana_2008
va multumesc inca o data, am fost ieri la un neurolog dar mi-a spus ca nu e de competenta ei problema si m-a indreptat spre un psihiatu. azi am fost si am discutat cu el si mi-a prescris xanax 0, 25mg si stimuloton 50mg, apoi vom urma o terapie amandoi o terapie.multa sanatate tuturor si numai bine.roxana
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: