nu am orgasm

19-05-2007
ana 18
Nu este medic/terapeut
ana 18
am 18 ani, mi-am inceput viata sexuala la 15 ani si am avut 2 parteneri, dar niciodata orgasm in timpul unui act sexual normal, doar in timpul sexului oral sau masturbarii...mantionez ca la varsta de 17 ani am descoperit ca am un chist ovarian hematic cu dimensiunile 51/45mm...asta sa fie cauza?partenerul meu ma excita teribil si imi doresc sa facem sex;vaginul meu se lubrifiaza, partenerul este competent dar totusi nu simt nici o placere...va rog sa ma ajutati.va multumesc anticipat!
26 comentarii
0
21-05-2007, ora 00:00
Dr.Evelyn
Nu este medic/terapeut
Dr.Evelyn
greu de crezut ca un act sexual dorit nu produce placere.fireste, ar putea sa intervina factori de ordin psihic si sa bruieze.poate ca o discutie cu un psiho sexolog ar fi de folos
0
21-05-2007, ora 00:00
ana 18
Nu este medic/terapeut
ana 18
in oarecare masura m-am exprimat gresit.exista placere dar nu a axistat niciodata orgasm..
0
15-07-2007, ora 00:00
bunicutza
Nu este medic/terapeut
bunicutza
da.uite asa e si prietena mea...a avut pana acum 4 parteneri...cu mine a stat cel mia mult..si oricat de lung ar fi actul sexula nu a avut niciodata orgasm...si ii place la nebunie sa faca sex...de oricare:)...tare sunt curios care o fi cauza
0
02-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
Probabil ca ati auzit pana acum expresia, , Nu exista femei frigide ci barbati nepriceputi". In cele mai multe cazuri este adevarata. Totul tine de preludiu, miscare.
0
02-08-2007, ora 00:00
bunicutza
Nu este medic/terapeut
bunicutza
lasa-ma frate cu preludiu tau ca nu toata lumea face dragoste neaparat si nu toate fetele sunt rabdatoare si de multe ori vrei sa treci direct la "subiect"...si acum nu inseamna k dak nu ai preludiu nu ai orgasm...ca fata sau ca baiat...asa k nu e asta
0
02-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
Ce nu intelegi ideea ca pot fi si barbati nepriceputi. Ei bine uite ca exista. Eu stiu bine ce spun conteaza mult sa stii sa te misti astfel incat partenera sau partenerul tau sa aiba orgasm. Bineinteles ca in unle cazuri nu pot sa aiba orgasm mai ales femeile atunci cand partida de sex dureaza de la 5 - 15 minute.
1
02-08-2007, ora 00:00
bunicutza
Nu este medic/terapeut
bunicutza
si dak-ti zic ca tipa a trecut prin 5 baieti/barbati si cu nici unu nu a avut asa cedva? ce mai ai de comentat? s-a nimerit sa fie toti nepriceputi a?e prea de tot.e altceva...cel putin in cazul ei
0
02-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
Da nu stiu ce sa spun. Eu cred ca poate are ea o problema ma gandesc daca din 5 cu nici unul nu a putut sa aiba orgasm. Poate o trauma, ceva pe fond psihic.
0
02-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
Oricum nu conteaza atat de mult sa ai multi parteneri ca sa ai parte de orgasm. Important este sa ai noroc sa dai peste cel potrivit si sa nu astepti de la celalalt ca el sa dea totul pt. a-ti oferi placere si tu nimic. Este nevoie de implicare din partea amandurora.
0
03-08-2007, ora 00:00
irina daniela
Nu este medic/terapeut
irina daniela
ce pot sa zic si eu ma aflu in aceeasi postura cu ana, mi-am inceput vita sexuala acum 2 ani intretimp am avut 3 parteneri, dintre care nici unu nu ma facut sa ajung in al 9-ulea cer, nici actualul dupa un an jumate, chiar daca imi cunoaste foarte bine curpul si ne iubim. eu cred k nu ne concentram prea mult la placere si ne framanta problemele chiar si in pat cu iubitul.
0
03-08-2007, ora 00:00
ana 18
Nu este medic/terapeut
ana 18
foarte adevarat irina daniela...la aceeasi concluzie tind sa ajung si eu...trebuie sa ne concentram mai mult asupra momentului, asupra partenerului si poate vom reusi...
0
03-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
concentrati-va mai mult poate veti reusi si mai ales relaxati-va.
0
03-08-2007, ora 00:00
bunicutza
Nu este medic/terapeut
bunicutza
dap si eventual nu va mai ganditi dak aveti bani sa mergeti la mec sau ca aveti mult de plata la mobil...ganditi-va la ce trebuie.ca n simtim si noi nashpa nu numia voi:P
0
04-08-2007, ora 00:00
laura4u
Nu este medic/terapeut
laura4u
eu sincer cred ca tine de fiecare.si nu stiu daca aveti idee dar orgasm vaginal nu cred eu sa aiba atatea femei care pretind ca au.Am intalnit si eu fete care se lauda sus si tare ca au 3, 4 orgasme la o partida si alte chestii, sau barbati care imi zic ca toate femeile cu care au fost ei au avut orgasm :)))...sa ma lase pe mine in pace cu treburile astea.Cred ca 90% dintre femei mimeaza orgasmul.Si asta si din sondajele mele.:)))le-am intrebat ce rezolva daca mimeaza?au zis ca asa s-au obisnuit...in fine...eu am 21 de ani si inca nu am avut orgasm.Si sincer nici nu fug dupa el, si nici nu-mi pun probleme de genu "cand, cum, de ce nu"...il iubesc pe prietenul meu, ma simt extrem de bine cu el, imi place la nebunie sa facem sex, ador actul in sine, preludiul.Si nu cred in chestia cu "nu exista femei frigide ci doar barbati nepriceputi".Pentru ca aici nu discutam de barbatu ala care doar vrea sa se goleasca si in 5 min termina totul.Aici vorbim de parteneri care vor sa te faca sa te simti bine si de situatii de genul asta.Nu inteleg de ce fuge toata lumea dupa orgasmu asta...nu va mai faceti atatea probleme.sau poate nu va place actul in sine?sau poate nu cunosc eu definitia exacta a orgasmului.chiar nu stiu ce sa zic.Atata doar ca tema asta pentru unele si unii devine obsesie.Se spune ca femeile intalnesc mai des orgasmul pe la varsta de 30 de ani, cand ajung la apogeul sexual.Acuma vedeti voi, pe cati oameni tot atatea pareri :)...oricum sfatul meu e sa incercati sa va bucurati de fiecare moment asa cum este el, fara sa va fortati la ceva "falseturi"...
0
04-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
aici totul depinde de cat de bine stie parteneru sa faca preludiu apoi durata actului in sine si viteza de deplasare:))))
asa ca miscativa mai repede poate reusiti ceva:D
0
06-08-2007, ora 00:00
irina daniela
Nu este medic/terapeut
irina daniela
ai drepate aici andrerox depinfe foarte mult si de parterer daca el isi dureste sa se simta numai el bine. si sa ajunga la punctul unde ii place la noi nu mai conteaza... asa k laura4u nu e vb de femei frigide pt k toate aveam un punct G, dar daca partenerul de cuplu nu stie unde sa il gaseasca tot degeaba. hai sa-i educam noi :))))
0
19-08-2007, ora 00:00
nella22
Nu este medic/terapeut
nella22
salutare la voi
stati linistite ca sunt si eu in aceeasi oala ca voi...am 22 ani si am avut 5 parteneri..ma simt bine in timpul actelor dar nu am avut niciodata orgasm...as vrea si eu sa stiu cum e...:((
0
21-08-2007, ora 00:00
auran
Nu este medic/terapeut
auran
Nu stiu daca este imbucurator faptul ca voi mari numarul de femei "nesatisfacute" daca se pot numi asa.
Eu am avut 7 parteneri dar cu nici unul nu am avut orgasm vaginal decat clitoridian. Partea proasta este ca de cand am mai si nascut nici nu mai am asa mult chef de a face sex, desi fac tot posibilul ca sotul meu sa se simta bine si sa-i placa.
Dar eu, tot nu stiu cum ar fi acel al noulea cer cum spunea cineva pe aici.
Poate ca sunt eu vinovata cine stie?
0
21-08-2007, ora 00:00
nella22
Nu este medic/terapeut
nella22
nu cred ca intr-o relatie sexuala o poarta vina numai un partener.ci ambii...pt ca ambii participa la acel act...toata chestia este ca trebuie sa stim cum sa comunicam.nu??
0
21-08-2007, ora 00:00
andrerox
Nu este medic/terapeut
andrerox
auran eu nu cred ca tu esti vinovata de faptul ca nu poti avea orgasm probabil ca inca nu ai intalnit persoana potrivita sau poate ca nu este vorba neaparat de persoana potrivita ci mai degraba de comunicarea dintre tine si partenerul tau cum a spus nella
0
21-08-2007, ora 00:00
auran
Nu este medic/terapeut
auran
Dragele mele, va pot spune ca exista destul de multa comunicare (eu sunt genul care-mi place sa vorbesc mult despre sex - uneori ma gandesc ca poate mi-am gresit cariera, trebuia sa ma fac sexolog), numai ca, lipsa mea de chef si oboseala care am acumulat-o actioneaza asupra mea si a relatiei mele destul de nefast.
Poate ca intr-un viitor apropiat voi ajunge la un psiholog - cred, ca undeva in mintea mea este ceva blocat.
0
01-09-2007, ora 00:00
australopitica
Nu este medic/terapeut
australopitica
nici eu nu am avut orgasm pana acum juma de an cand l-am cunoscut pe actualul meu iubit( am mai facut sex inainte dar nu am facut decat marea prostie de a mima orgasmul si in final sa ajuns la despartire) ptr ca am ajuns sa nu mai vreau sa fac sex cu fost( ma saturasem sa mimez) eu sunt de parere ca sunt o gramada de baieti egoisti care se gandesc doar la propria lor placere si anu acorda destula atentie iubitei, in timpul actului sexual e f normal ca parteneru sa mai stimuleze si clitorisu ala cu un deget de-a lui( nu tot timpu dar din cand in cand) sa mai acorde si un preludiu, sa mai mangaie si partenera ca doar nu face sex cu o papusa!!. si ptr un orgasm garantat recomanda pozitia linguritei;) daca mai e de la baiat si stimulare e super fain;). asa ca baieti nu mai faceti pe grozavi ca pe degeaba aveti sin 20 de cm la jucarie daca nu sti sa acordati si destula atentie si sa tineti cont si de parerea partenerelor, osa va treziti ca ramaneti singuri:D
0
01-09-2007, ora 00:00
nella22
Nu este medic/terapeut
nella22
scuze ca intreb..dar care e pozitia linguritei.??
:D
0
03-09-2007, ora 00:00
australopitica
Nu este medic/terapeut
australopitica
Femeia si barbatul se intind pe o parte, barbatul in spatele femeii. Daca barbatul se apleaca spre spatele partenerei, devine evidenta imaginea linguritelor strans lipite. Aceasta pozitie prezinta mari avantaje: dat fiind ca ambii parteneri sunt culcati confortabil, unul poate sa se abandoneze fara graba mangaierilor si imbratisarii celuilalt. Mainile barbatului ating sanii, burta si sexul, iar daca se indeparteaza putin, iubitul poate sa mangaie spatele, coapsele si fesele.
0
03-09-2007, ora 00:00
nella22
Nu este medic/terapeut
nella22
mersi mult pt raspuns
:*
0
30-09-2007, ora 00:00
Nury
Nu este medic/terapeut
Nury
Orgasm, orgasmul te face sa te simpti intrun fel satisfacuta, dar de ce nu incercati o partida in 3, 2 femei si un barbat, poate asa veti fi stimulata.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Absența plăcerii în timpul actului sexual
  • Tipuri de orgasme
  •