nu am ciclu de 3 luni

12-01-2014
irina 21
Nu este medic/terapeut
irina 21
buna seara!IDin septembrie nu am mai avut ciclu.in luna decembrie tot nu a avut ciclu dar a venit acasa prietenul meu si am fac sex neprotejat, pe la sfrsitul lunii am avut o usoara sangerare...intrebarea mea ar fi sunt sanse sa raman insarcinta tinanand cont ca nu am avut ciclu?imi doresc foarte mult un copil dar imi este frica sa merg la doctor. va rog ma puteti ajuta!
4 comentarii
0
12-01-2014, ora 19:37
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Nu există motive de frică sau teamă. toate problemele se pot rezolva in diferite feluri. Dar este obligatoriu să faceţi un consult ginecologic care vă poate imbunătăţi sănătatea şi eventual, în funcţie de complicaţii, vă protejaţi viaţa. Nu aţi specificat vârsta. sper că această întârziere la ginecologie să nu vă fi creat coplicaţii prea mari. Curaj, trebuie! Veţi reveni repede la starea de bine!
0
12-01-2014, ora 20:05
irina 21
Nu este medic/terapeut
irina 21
Am 25 de ani.dar exista vreo posibilitate sa fiu insarcinata?sau sa nu raman vreo data insarcinata.va multumesc
0
12-01-2014, ora 20:30
irina 21
Nu este medic/terapeut
irina 21
tin sa mentionez ca-mi doresc foarte mult un copil.
0
13-01-2014, ora 00:48
Terapeut Denis Chiurtu
Psihologie, Bucuresti
Terapeut Denis Chiurtu
Este dificil de spus dacă este o sarcină. Sunt teste de sarcină care sunt uşor de utilizat şi foarte eficiente. Acestea nu greşesc. Ar fi de preferat sarcina deoarece încă o puteţi păstra sau nu. Dar şi dacă sunt alte complicaţii, ceea ce nu prea cred, pot fi rezolvate şi aceste ori la ginecologie ori prin tratamente naturiste -bazate pe plante. Voi incerca să vă trimit un scurt mesaj privat cu câteva informaţii suplimentare
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •