nu a luat in greutate de 2 luni

30-06-2009
raoul-raluka
Nu este medic/terapeut
raoul-raluka
buna ziua ma numesc raluca si am un baietel de 10 luni si 8 200kg.la nastere a avut 2 700kg.de la 8 luni a ramas la aceiasi greutate.s-a mai inaltat in schimb in aceste 2 luni.face inot de 2 ori pe saptamana de la varsta de 6 luni.este f vioi f vesel doarme toata noaptea si manaca: ora 7 210 ml lapte ora 11 2 fructe pasate ora 14 un castronel ciorba cu carnita de pui sau un galbenus cu branza de vaci sau peste... ora 18 un iaurt bifidus cu o felie de paine de secara ora 21 210 ml lapte cu 3 masuri cereale. sunt foarte speriata si agitata ca nu a mai luat in greutate va rog sa ma ajutati nu stiu ce sa fac. MULTUMESC
2 comentarii
0
15-07-2009, ora 12:02
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Consultati va rog un doctor homeopat. Ce are copilul dvoastra este rutina zilnica pt. un homeopat si foaret usor de tratat. Da-ti la copil cereale integrale si diminuati laptele de vaca la zero sau aproape, caci tocmai aceasta este cel care intareste problema.
0
13-02-2022, ora 09:56
Nicoleta2407
Nu este medic/terapeut
Nicoleta2407
Buna ziua. Am o bebelina de 6 sapt si azi cand am cantarito am observat ca de saptamana trecuta nu a luat deloc in greutate. Am nascut prin cezariana la 3250, la externare 3140...de vreo doua sapt a luat cam 300gr pe sapt...este alaptata exclusiv la san...am lapte f mult, cand alaptez la un san celalalt tasneste laptele stau cu prosoape...sapt aceasta 5 spre 6 a fost f agitata ba a supt numai 5 min si dormea..ba sugea bn si nu dormea...ii dau pt colici.espumusan, grippe water si protectis...insa tot de fiecare data cand trebuie sa pape plange de se inroseste toatw freaca din picioruse. Am auzit ceva de intoleranta la lactoza, este posibil sa aiba asa cva? Scaune are cam 4 p zi pipi este normal. Nu stiu sapt asta de ce nu a luat in greutate. Va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul